Na piłce baseballowej w grze Fallout 4 znajduje się autograf prezydenta Turcji

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 22 listopada 2015

Nie wiemy, ile fanów Fallouta 4 znajduje się w liczącej 77 milionów mieszkańców Turcji, jesteśmy jednak przekonani, że ich liczba może w niedalekiej przyszłości gwałtownie wzrosnąć. Wszystko za sprawą deweloperów z Bethesda Game Studios, którzy postanowili oddać hołd pierwszemu prezydentowi tego kraju, Mustafie Kemalowi Atatürkowi. Autograf polityka został umieszczony na piłce baseballowej, potrzebnej do wykonania jednego z zadań pobocznych w mieście Diamond City. Niezwykły zbieg okoliczności sprawił, że czwarta odsłona postapokaliptycznego cyklu zadebiutowała w sklepach dokładnie w 77. rocznicę śmierci tureckiego przywódcy.


Mustafa Kemal był oficerem wojskowym w służbie Imperium Osmańskiego, który po przegranej przez to państwo I wojnie światowej, stanął na czele ruchu wyzwoleńczego, mającego zapobiec rozbiorowi kraju. Po kilku latach bratobójczych walk, w 29 października 1923 roku Turcja uzyskała niepodległość, a inicjator tych wydarzeń stanął na czele powstałej wówczas republiki, obejmując stanowisko jej pierwszego prezydenta. Kemal z miejsca stał się bohaterem narodowym, a dla podkreślenia jego olbrzymich zasług turecki parlament zdecydował się nadać mu nazwisko Atatürk ("ojciec wszystkich Turków"). Uchwalony w 1934 roku dekret całkowicie wykluczył możliwość przeprowadzenia podobnej operacji, w wyniku czego żaden inny obywatel nie może legalnie nosić takiego samego nazwiska.


Mustafa Kemal Atatürk jest jedną z dwunastu osób, których autografów zostały umieszczone na wspomnianej wyżej piłce. Fani Fallouta rozpracowali już niemal wszystkie widoczne tam podpisy i co ciekawe, nie ma wśród nich żadnego baseballisty. Żadna z tych postaci nie również człowiekiem takiego formatu, jak Turek.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry