Barbarzyńca Grognak z serii gier Fallout wystąpił też w Oblivionie

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 13 listopada 2015

Grognak Barbarzyńca (oryg. Grognak the Barbarian) to fikcyjna postać wymyślona na potrzeby gry Fallout 3. Tytułowy mięśniak jest bohaterem komiksów wydawanych w tym uniwersum przez firmę Hubric Comics, które podobnie jak wiele innych przedmiotów produkowanych przed wybuchem wielkiej wojny atomowej, w postapokaliptycznej rzeczywistości mają sporą wartość. Deweloperzy z Bethesda Game Studios dość jasno sugerują, że inspiracją do stworzenia Grognaka był niemniej słynny Conan, choć nie zmienia to faktu, że sama sylwetka herosa pojawiła się po raz pierwszy nie w Falloucie, tylko w Oblivionie.


Komiksy z Grognakiem są obecne we wszystkich Falloutach wydanych przez Bethesdę i pełnią w nich podobną rolę. W przypadku "trójki" i New Vegas ich lektura na stałe podnosi umiejętność walki w zwarciu, natomiast w "czwórce" ulepsza się z ich pomocą zdolność o nazwie Barbarzyńca. Wspomniane wcześniej związki z Conanem Barbarzyńcą (postacią wykreowaną przez amerykańskiego pisarza, Roberta E. Howarda) dobrze oddaje okładka fikcyjnego zeszytu występującego w trzecim Falloucie, która jest kalką wydanego w październiku 1978 roku komiksu z serii The Savage Sword of Conan. Obie ilustracje możecie porównać poniżej.

Okładka komiksu Grognaka z gry Fallout 3...

...która była inspirowana okładką prawdziwego komiksu o przygodach Conana.

Sama postać wojownika przypomina z kolei obrazek, który został wykorzystany po raz pierwszy w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion do zilustrowania klasy barbarzyńcy. Na tym jednak nie koniec. Topór trzymany przez postać kojarzy się z jedną z żelaznych broni (Iron Battle Axe), powszechnie występującą w krainie Tamriel. Zbierając wszystkie te fakty w jedną logiczną całość, można dojść do słusznego wniosku, że artyści Bethesdy najpierw stworzyli herosa z myślą o Oblivionie, później przenieśli ten sam rysunek do gry Fallout 3, ale został on znacznie usprawniony, aby nasuwał odpowiednie skojarzenia z Conanem.

Barbarzyńca w The Elder Scrolls IV: Oblivion

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry