Aktor Steve Blum jest rekordzistą Guinnessa pod względem występów w grach video

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 6 listopada 2015

Choć grono aktorów występujących w grach komputerowych nieustannie się powiększa, to jednak ze świecą można szukać ludzi, którzy mają tak bogaty dorobek artystyczny jak bohater niniejszej ciekawostki. Steven Jay Blum w branży elektronicznej rozrywki funkcjonuje dopiero od dwudziestu lat, ale w jego portfolio znajduje się ponad trzysta trzydzieści produktów! Znany ze swojego głębokiego głosu Amerykanin regularnie odwiedza studia nagraniowe, wcielając się na ogół w drugoplanowe role. Różnorakich występów zaliczył on tak dużo, że zainteresowali się nim nawet twórcy Księgi Rekordów Guinnessa. Od 2012 roku jest on samotnym liderem tego specyficznego rankingu i istnieje małe prawdopodobieństwo, żeby ktoś był w stanie mu ten tytuł odebrać.


Blum rozpoczął karierę w branży gier video od wcielenia się w Ludgera Brinka - jednego z bohaterów starej przygodówki The Dig, w produkcję której zaangażowany był sam Steven Spielberg. Przez kolejne dwie dekady aktor nigdy nie doczekał się tak prestiżowych angażów, jak choćby Troy Baker, ale jego wyróżniający się głos regularnie zapewnia mu mniejsze role. To on przemówił ustami Aresa w serii God of War, on również został wybrany przez pracowników Blizzarda do ożywienia Zoltana Kulla w anglojęzycznej wersji Diablo III. Steve Blum zaliczył też kilka pierwszoplanowych występów, czego dobrym przykładem jest postać Graysona Hunta w polskiej strzelaninie Bulletstorm.

Grayson Hunt z gry Bulletstorm

Księga Rekordów Guinnesa podaje, że do 10 marca 2015 roku Blum pojawił się w 354 różnych grach. Popularny serwis IMDb, czyli największa baza danych poświęcona kinematografii, podaje nieco mniejszą liczbę tytułów - 335. Rozbieżności te nie zmieniają faktu, że wśród swoich kolegów po fachu, Amerykanin nie ma aktualnie żadnej konkurencji.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry