W grze Wiedźmin 3: Serca z kamienia Geralt może kupić okulary Magistra

Wrzucił Ciekawostek - środa, 14 października 2015

Dodatek Serca z kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zawiera sporą liczbę nawiązań do pierwszej odsłony tego cyklu z 2007 roku (najlepszym tego przykładem jest wielki powrót Shani), ale żadne z nich nie jest w naszym przekonaniu tak zacne, jak to, co już za moment opiszemy. Podczas wizyty Geralta w oxenfurckim domu aukcyjnym, Biały Wilk otrzymuje doskonałą okazję, aby kupić kilka interesujących pamiątek. Wśród wystawionych do licytacji eksponatów znajdują się okrągłe okulary, należące do charyzmatycznego zabójcy, który fanom serii stworzonej przez studio CD Projekt Red dał się poznać pod pseudonimem Magister.


Ów Magister jest jednym z głównych przeciwników Geralta w pierwszym Wiedźminie. Należący do gangu Salamandry płatny zabójca służy Azarowi Javedowi, a poznajemy go już na początku gry, podczas ataku rzezimieszków na twierdzę Kaer Morhen. W debiutanckim produkcie warszawskiego studia, przestępca zawsze nosi charakterystyczne, przyciemniane okulary z okrągłymi tarczami i nie rozstaje się z nimi nawet w chwili swojej śmierci, kiedy po przegranej walce z Białym Wilkiem dopada go Królowa Kikimor. Trzeci Wiedźmin nie wyjaśnia, w jaki sposób dom aukcyjny Borsodich wszedł w ich posiadanie, ale wypowiedź prowadzącego imprezę aukcjonera nie pozostawia żadnych złudzeń, że „patrzałki” są autentyczne. Warto w tym miejscu dodać, że to właśnie Magister stoi za zabójstwem wiedźmina Leo, którego grób można odnaleźć w Dzikim Gonie.


Jeżeli Geralt dysponuje odpowiednią ilością gotówki, będzie mógł wygrać wspomniane okulary na licytacji, a następnie podziwiać świat zza ich ciemnych szkieł. Cena - 350 koron - mała nie jest, ale na tym etapie zmagań nikt z taką sumą nie powinien mieć problemu.0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry