Trzecia odsłona serii Uncharted zawiera subtelne nawiązanie do gry The Last of Us

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 17 października 2015

W pierwszym rozdziale gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, jej główny bohater odwiedza londyński pub w towarzystwie swojego przyjaciela, Victora Sullivana. Po obowiązkowej awanturze, w której obaj panowie demolują zarówno lokal, jak i jego bywalców, gracz otrzymuje szansę rozejrzenia się po knajpie. Jego uwagę powinna przykuć leżąca na kontuarze gazeta, zawierająca subtelne odniesienie do innej produkcji studia Naughty Dog, gry The Last of Us. Wymowny nagłówek artykułu ("Naukowcy wciąż próbują zrozumieć śmiercionośnego grzyba") nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że chodzi o ten właśnie tytuł. W tym momencie moglibyśmy zakończyć naszą opowieść o easter eggu, ale to dopiero początek dość zaskakującej historii.


Trzecia odsłona serii Uncharted trafiła do sprzedaży 1 listopada 2011 roku, zaledwie kilka tygodni przed oficjalną zapowiedzią gry The Last of Us na imprezie Spike Video Game Awards. Studio Naughty Dog chciało do samego końca zachować istnienie nowego projektu w tajemnicy, ale popełniło dwa kardynalne błędy, które mogły zniweczyć całą konspirację. Pierwszą z nich było zostawienie iPada z oficjalnym zwiastunem gry w samolocie, drugą opisany wyżej easter egg, który nigdy nie znalazłby się w Oszustwie Drake'a, gdyby deweloperzy po prostu o nim nie zapomnieli. To prawda, że gazeta została umieszczona w grze celowo, ale jak przyznał później Neil Druckmann - pierwotny plan zakładał, że istnienie The Last of Us zostanie ujawnione na czerwcowych targach E3 i niespodzianka miała być małym ukłonem twórców w stronę powstającego wówczas dzieła. Termin jego zapowiedzi został jednak przesunięty na grudzień i żaden z autorów nie pofatygował się, aby usunąć wspomniane odniesienie z przygód Nathana Drake'a.

Ku ogromnemu zaskoczeniu deweloperów, fani zorientowali się, że oba produkty mogą być ze sobą powiązane, kiedy firma Sony zaczęła wrzucać do Internetu enigmatyczne materiały, odnoszące się do gry The Last of Us. Stało się to 8 grudnia 2011 roku, zaledwie trzy dni przez rozpoczęciem imprezy Spike Video Game Awards. Niewiele osób wierzyło, że może być to nowe dzieło studia Naughty Dog, gdyż Amerykanie do tego momentu nigdy nie tworzyli dwóch dużych tytułów jednocześnie. Kilkadziesiąt godzin później wszystko stało się jasne. Gra została oficjalnie zapowiedziana, jej autorami okazali się być ludzie odpowiedzialni za powstanie serii Uncharted, a wspomniany na początku easter egg faktycznie odnosił się do opowieści o niezwykle groźnym grzybie, który zamienił ludzi w żądne krwi potwory.

0 komentarze:

Prześlij komentarz



Facebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email









Znajdź ciekawostkę po tytule gry