Telewizyjna adaptacja gry Battlefield: Bad Company miała być komedią

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 3 października 2015

W październiku 2012 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość, którą szybko podłapały wszystkie liczące się serwisy branżowe. Z informacji opublikowanych przez popularny magazyn Deadline wynikało, że amerykańska stacja Fox wzięła na celownik grę Battlefield: Bad Company i w porozumieniu z firmą Electronic Arts zaczęła pracę nad filmem telewizyjnym, mocno nawiązującym do fabuły strzelaniny studia DICE. Wieść brzmiała wiarygodnie nie tylko dlatego, że ujawniła ją specjalizująca się w hollywoodzkich plotkach strona internetowa. Redaktorzy Deadline'a musieli mieć dobrego informatora, ponieważ w tekście padły konkretne nazwiska ludzi odpowiedzialnych za ten projekt.


Film trwałby zaledwie kilkadziesiąt minut i koncentrowałby się na perypetiach czterech żołnierzy renegatów, którzy po odejściu z wojska zaczęli oferować swoje usługi w sektorze prywatnym. Mieli oni stawić czoła swojemu byłemu dowódcy, pragnącemu pozbyć się bohaterów, aby zatuszować podejrzane operacje militarne. Za fabułę odpowiadał rzekomo John Eisendrath - znany w Hollywood producent i scenarzysta, mający na koncie różne seriale, m.in. bardzo popularne w naszym kraju Beverly Hills 90210. Najbardziej zaskakująca informacja ujawniona przez Deadline dotyczyła jednak formuły telewizyjnego show. Bad Company miało być komedią, a odpowiednią dużą dawkę śmiechu zapewniłaby firma Happy Madison Productions, założona w 1999 roku przez aktora Adama Sandlera.

Dziś możemy śmiało założyć, że z planów tych nic nie wyszło. Projekt filmu Bad Company umarł tak szybko, jak został ujawniony, a koncern Electronic Arts nigdy oficjalnie nie odniósł się do jego kwestii. Być może temat powróci kiedy gigant zapowie wreszcie mocno oczekiwaną przez fanów trzecią odsłonę cyklu, ale tego dowiemy się - miejmy nadzieję - w niedalekiej przyszłości.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry