Miasto Nowy Orlean w grze Mafia III będzie nosić fikcyjną nazwę

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 10 października 2015

Choć pierwsze gry z serii Mafia nie pozostawiały żadnych wątpliwości, że ich akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, autorzy obu tytułów zdecydowali się stworzyć fikcyjne lokacje, które nie są wzorowane w całości na konkretnych, amerykańskich metropoliach. Dzięki takiemu zabiegowi deweloperzy mogli wstawić do Lost Heaven i Empire Bay takie budynki, jakie chcieli, nawet zabytki zlokalizowane w Europie. W przypadku trzeciej odsłony cyklu, studio Hangar 13 od początku dawało nam do zrozumienia, że tradycja nadawania miastom nieistniejących nazw zostanie przerwana i Mafia III przeniesie nas do Nowego Orleanu. Dziś wiemy już, że prawda wygląda zupełnie inaczej.


Twórców gry odwiedzili ostatnio dziennikarze z magazynu Game Informer i właśnie oni ujawnili, że miasto w nowej Mafii nie będzie nosić nazwy Nowy Orlean. Jednym z powodów takiej decyzji była chęć uniknięcia drobiazgowych porównań z istniejącą metropolią, zwłaszcza, że w jej wirtualnym odpowiedniku naniesiono mnóstwo zmian. Mocno przebudowano układ ulic, likwidując ciasne skrzyżowania, aby gracze nie stresowali się podczas szalonych gonitw za kółkiem. Wyraźnie skompresowano poszczególne dzielnice, aby zmniejszyć liczbę niezbyt interesujących budynków (spokojnie, wszystkie ważniejsze zabytki znajdą się na swoich miejscach) i przybliżono bagniste tereny, które w rzeczywistości zlokalizowane są w znacznej odległości od Nowego Orleanu. Deweloperzy dokonali nawet modyfikacji w temacie palm, które zdobią ulice. W 1968 roku, kiedy toczy się akcja gry, większość drzew nie była jeszcze wyrośnięta - po przemyśleniu sprawy postanowiono je powiększyć, gdyż zdaniem autorów - karłowate palmy nie byłyby atrakcyjne dla użytkownika.

No dobrze, a jak w końcu nazywa się miasto w Mafii III? Nie wiadomo. Autorzy postanowili trzymać te informację w tajemnicy i wygląda na to, że taki stan utrzyma się jeszcze przez jakiś czas.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry