W grze Assassin's Creed: Syndicate obecne są reklamy prawdziwych produktów

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 27 września 2015

Choć do premiery gry Assassin's Creed: Syndicate pozostał jeszcze miesiąc, to najwierniejsi miłośnicy serii już teraz mają pełne ręce roboty. W ubiegły czwartek w sieci pojawiło się sporo materiałów filmowych z tej produkcji i wielu entuzjastów sagi o klanie zabójców wnikliwie je analizuje, sprawdzając kondycję najnowszego dzieła studia Ubisoft Quebec. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, czujne oko fana zdołało wyłowić przygotowane przez deweloperów niespodzianki. Do takich z pewnością zalicza się reklama chemicznego środka polerującego, który istniał naprawdę.


Tablice promujące rozmaite produkty będziemy podziwiać w Syndicate na okrągło. Zobaczymy je na powozach, budynkach, a także na mieszkańcach Londynu, którzy nosząc specjalne plansze zawieszone na szyi pełnią funkcję "chodzących reklam". Właśnie jedna z tych ostatnich przykuła uwagę fanów, gdyż umieszczono na niej informację o rewelacyjnym środku chemicznym "Champion Plate Polish", opracowanym przez niejakiego W.H. Atkinsona. Szybko okazało się, że taka substancja faktycznie była dostępna w XIX wieku w Wielkiej Brytanii, a służyła ona do polerowania srebra, metalowych pojemników, a także kuchennych sztućców. Mało tego, w jednym z numerów gazety The Southern Reporter z 1872 roku odnaleziono ogłoszenie o identycznej treści, jak to, które możemy podziwiać w grze.

Tablice reklamujące wspomniany produkt będą również stać na ulicach.

Skan gazety The Southern Reporter (kliknij, żeby powiększyć)

Podany przykład sugeruje, że tego typu niespodzianek odnajdziemy w Assassin's Creed: Syndicate znacznie więcej. To może być jedna z najciekawszych odsłon serii pod względem zawartych w niej easter eggów, ale czy tak faktycznie się stanie, przekonamy się dopiero za miesiąc.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry