Użytkownicy serwisu Twitch potrzebowali 43 dni, żeby ukończyć grę Dark Souls

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 29 września 2015

43 dni, 8 godzin, 14 minut i 23 sekundy - dokładnie tyle czasu potrzebowali użytkownicy serwisu Twitch, żeby pomyślnie zakończyć zmagania w grze Dark Souls. Fani postanowili zmierzyć się z produktem firmy From Software w połowie sierpnia bieżącego roku, ale przez długi czas nie byli w stanie dotrzeć do komnaty z pierwszym bossem, nie mówiąc o jego pokonaniu. Możliwość wprowadzania komend w czasie rzeczywistym na czacie, który jest podstawową formą komunikacji we wspomnianej usłudze, nie przyniosła żadnych wymiernych efektów. Śmiałek blokował się na ścianach, nie potrafił wspiąć się na drabinę - wszystko wskazywało na to, że cała inicjatywa legnie w gruzach, zanim na dobre się rozpoczęła. Widząc niemoc graczy i nieuchronne widmo fiaska przedsięwzięcia, organizatorzy zabawy postanowili znacznie zmodyfikować jej reguły.


Zasadniczą zmianą, która pozwoliła w końcu osiągnąć sukces, okazało się wprowadzenie pauzy. Użytkownicy Twitcha mogli na kilkadziesiąt sekund zatrzymać rozgrywkę, a następnie wybierać najlepszą ich zdaniem komendę w drodze głosowania. Choć pomysł okazał się dla opisywanego eksperymentu zbawieniem, mocno wypaczył on samą ideę gry, która normalnie nie pozwala na takie manewry. W Dark Souls zmagania nigdy nie są przerywane, ani po odpaleniu ekwipunku, ani po włączeniu jakiegokolwiek innego statycznego ekranu, łącznie z menu. Zginąć można zawsze i wszędzie, dlatego zaimplementowana modyfikacja została uznana przez hardcore'owych fanów Soulsów za zwykłe oszustwo. Nie zmienia to faktu, że bez tej poprawki ukończenie gry byłoby praktycznie niemożliwe, co udowodniono po trwających kilka dni bezowocnych próbach ujarzmienia klasycznego sterowania.


Fani nie poddają się i po uporaniu się z pierwszą grą z serii, wzięli się za drugą. Rozgrywka toczy się już od dwóch dni i mimo doświadczenia wyniesionego z pierwowzoru, bohater zdążył już zginąć 128 razy. Kiedy Twitch kończył zmagania z "jedynką", licznik śmierci zatrzymał się na liczbie "904".

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry