Michael Fassbender przyjął rolę w filmie Assassin's Creed, choć nie znał żadnej gry

Wrzucił Ciekawostek - środa, 2 września 2015

Kiedy jest się popularnym aktorem w Hollywood, w ofertach można przebierać do woli i zgadzać się na takie propozycje, które nie będą przeszkadzać w dalszym rozwoju kariery. Pozycja Michaela Fassbendera w amerykańskiej kinematografii jest ostatnio bardzo mocna, dlatego może dziwić jego decyzja o przyjęciu głównej roli w filmie Assassin's Creed. Nie jest dla nikogo żadną tajemnicą, że ekranizacje gier są dalekie od ideału, przez co nie znajdują uznania zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Wiara Fassbendera w sukces opowieści o tajemniczym zakonie zabójców jest jednak duża, bo Niemiec zgodził się wziąć udział w projekcie mimo tego, że wcześniej nie widział na oczy pierwowzoru, a o elektronicznej rozrywce wie tyle, co nic.


Do przyjęcia roli przekonali aktora pracownicy Ubisoftu, którzy już na pierwszym spotkaniu w skrócie wyjaśnili mu, o co chodzi w serii Assassin's Creed. Michael Fassbender przyznał w jednym z wywiadów przeprowadzonych w październiku 2013 roku, że od razu przypadła mu do gustu nakreślona przez Francuzów wizja odczytywania wspomnień z DNA, która stanowi fundament fabuły sagi. Jednocześnie Niemiec wyjaśnił swojemu rozmówcy, że nie ma zielonego pojęcia o elektronicznej rozrywce, co chwilę później zresztą udowodnił, używając określenia "odtwarzacz gier" w stosunku do tradycyjnej konsoli. Warto nadmienić, że brak elementarnej wiedzy nie przeszkadzał aktorowi przyjąć roli w trzeciej odsłonie cyklu Fable, gdzie wcielił się w postać Logana.

Michael Fassbender jako Aguilar

Film Assassin's Creed nie odtworzy znanej z gier historii, ale wykorzysta charakterystyczne dla niej elementy. Głównym bohaterem opowieści będzie Callum Lynch, który za pomocą Animusa odtworzy wspomnienia hiszpańskiego asasyna o imieniu Aguilar, żyjącego w XV wieku. W obie role wcieli się oczywiście Michael Fassbender, a jego pierwszą fotografię w charakterystycznym kostiumie zabójcy możecie podziwiać powyżej. Obraz trafi do kin dopiero 21 grudnia 2016 roku - w tym tygodniu na planie zdjęciowym padł pierwszy klaps. 

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry