Mad Max to kolejna gra postapo, w której można znaleźć zwłoki Gordona Freemana

Wrzucił Ciekawostek - środa, 23 września 2015

Gordon Freeman - główny bohater serii Half-Life - znów postanowił zatańczyć ze śmiercią, ale okazało się, że nie znał kroków. No dobrze, słowo "postanowił" to ewidentna przesada, bo milczący naukowiec, który ostatnio widziany był podczas starcia z siłami Kombinatu w Białym lesie, nie miał na swój tragiczny los żadnego wpływu. Freeman poległ na bliżej nieokreślonych Pustkowiach w grze Mad Max. Tym samym studio Avalanche dołączyło do wolno powiększającego się grona deweloperów, którzy z nieznanych fanom pobudek zabili dzielnego pracownika kompleksu Black Mesa.


Na ciało Gordona Freemana można natknąć się w jednej z jaskiń, położonej w południowo-wschodniej części krainy kontrolowanej przez Krwistobrodego (dokładną lokalizację easter egga ujawnia umieszczony niżej materiał video). O tym, że mamy do czynienia z bohaterem gry Half-Life, jak zwykle przekonują nas dwa charakterystyczne przedmioty - okulary osadzone na głowie rozczłonkowanego przez dzikusów nieszczęśnika i łom w leżącej nieopodal ręce - oderwanej zresztą od reszty ciała. Warto zwrócić ponadto uwagę na drewnianą skrzynię z namalowaną "trójką", która ewidentnie odnosi się do mocno oczekiwanej gry Half-Life 3.


Mad Max to kolejne dzieło osadzone w postapokaliptycznej rzeczywistości, które odwołuje się do postaci naukowca poprzez zaprezentowanie jego zwłok. Ciało Gordona można znaleźć w grze Metro 2033 oraz w pierwszej odsłonie serii S.T.A.L.K.E.R., noszącej podtytuł Cień Czarnobyla. Gordon Freeman ginie nawet w pierwszym dodatku do Call of Duty, ale tutaj deweloperzy postanowili oprzeć easter egga na dwóch, a nie jednej postaci.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry