Gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zrobi Ci niespodziankę na Twoje urodziny

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 3 września 2015

Krótko po rozpoczęciu przygody z grą Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, najnowsze dzieło studia Kojima Productions poprosi użytkownika o przygotowanie specjalnego avatara, który zostanie wykorzystany do potyczek wieloosobowych w module Metal Gear Online. Gracz może nie tylko wpisać swoje imię oraz zmodyfikować wygląd twarzy wirtualnego bohatera, ale również podać datę urodzenia. Z tym ostatnim elementem związany jest świetny easter egg, którego świadkiem będziemy w późniejszej fazie kampanii, o ile wprowadzony wcześniej termin pokryje się z datą obowiązującą w konsoli lub komputerze.


Po otrzymaniu dostępu do bazy wypadowej zlokalizowanej na platformie wiertniczej, nasz podopieczny może odwiedzać ją w dowolnym momencie zmagań. Big Boss traktowany jest przez podległych mu ludzi jak bohater, więc sama jego obecność dodatnie wpływa na morale stacjonujących tam żołnierzy. Prawdziwe oddanie załogi widać jednak dopiero, kiedy wspomniane wyżej daty pokryją się. Po zakończeniu dowolnej misji i wejściu na pokład śmigłowca, gra odpali specjalnie przygotowaną na tę okoliczność wiadomość, wzywającą do natychmiastowego powrotu. Tuż po nim wyświetli przerywnik filmowy, w którym placówka wydaje się być opustoszała, a gdzieś w pobliżu słychać strzały. Snake natychmiast staje się czujny, ale zupełnie niepotrzebnie - Revolver Ocelot i reszta towarzyszy wyjdzie z ukrycia kilkanaście sekund później, wraz z tortem i cygarem. Po skromnej uroczystości Big Boss będzie mógł swobodnie zwiedzać platformę, a standardowe odzywki ekipy zostaną wzbogacone o hasło "wszystkiego najlepszego".


Na koniec warto dodać, że zobaczenie easter egga nie wymaga od graczy cierpliwego oczekiwania na podaną na początku gry datę. Tę ostatnią można w prosty sposób zmienić w systemie operacyjnym konsoli lub komputera.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry