Firma Electronic Arts wymieniła pudełka z grą Command & Conquer: Red Alert 2 po zniszczeniu wież World Trade Center

Wrzucił Ciekawostek - środa, 9 września 2015

Zamach terrorystyczny z dnia 11 września 2001 roku, który doprowadził do zniszczenia trzech budynków wchodzących w skład Światowego Centrum Handlu (World Trade Center), ze zrozumiałych względów odbił się szerokim echem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Tragiczne w skutkach wydarzenie pochłonęło wiele istnień ludzkich i pośrednio wpłynęło na branżę elektronicznej rozrywki, której przedstawiciele w przeróżny sposób odwoływali się do nowojorskiego symbolu. Wspominaliśmy już o korektach, jakich po zamachu firma Rockstar Games dokonała w grze Grand Theft Auto III, dziś natomiast skupimy się na innym tytule, który oberwał rykoszetem z tego powodu, mianowicie Command & Conquer: Red Alert 2.


Dzieło firmy Westwood Studios trafiło do sklepów niemal rok przed wspomnianym zamachem, ale nie uchroniło go to od kontrowersji z nim związanych. Problemem okazała się wewnętrzna cześć pudełka gry, przedstawiająca panoramę Nowego Jorku i dwa najwyższe budynki zniszczonego kompleksu, na dodatek w otoczeniu ognia i wybuchów. Kilka dni po tym wydarzeniu firma Electronic Arts ogłosiła, że dokona wymiany wszystkich egzemplarzy popularnego RTS-a na nową edycję, która została pozbawiona niestosownej ilustracji. Podjęcie decyzji pozostawiono samym sprzedawcom - kto chciał, mógł odesłać niesprzedane kopie do siedziby koncernu w celu uzyskania zamiennika. Trudno dziś powiedzieć czy operacja ta cieszyła się w ogóle powodzeniem, faktem jest jednak, że kolejne wydania drugiego Red Alerta ukazały się już w zmodyfikowanej formie. Co ciekawe, zmiany nie dotknęły samej gry, gdzie obie wieże także wystąpiły i na dodatek stanowiły istotną część jednej z sowieckich misji.


Warto nadmienić, że zamach wpłynął także na na przesunięcie premiery jedynego dodatku do gry Command & Conquer: Red Alert 2, który nosił podtytuł Yuri's Revenge. Początkowo miał on ukazać się we wrześniu 2001 roku, ale do sklepów ostatecznie trafił dopiero w październiku. Oficjalnym powodem obsuwy była chęć kolejnej modyfikacji obrazka na pudełku, tym razem tego zawierającego rozszerzenie. Na początku ilustracja zawierała zniszczone budynki cywilne, po zmianie umieszczono w tym miejscu facjatę Yuri'ego, czyli głównego przeciwnika w grze.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry