Twórcy Wiedźmina 3 wycięli z gry scenę, w której Geralt karmi Yennefer omletem

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 11 sierpnia 2015

Od premiery trzeciego Wiedźmina miną za kilka dni trzy miesiące i wydawałoby się, że o tym tytule wiemy już wszystko. Nic bardziej mylnego. Ostatnie dzieło studia CD Projekt Red wciąż skrywa w sobie wiele interesujących tajemnic, ale żeby odnaleźć niektóre z nich, nie wystarczy po prostu grać - trzeba pomóc sobie różnymi sztuczkami, np. wpisaniem właściwej komendy do wbudowanej w produkt konsoli. Niedawno, dociekliwi fani przygód Geralta odnaleźli w ten sposób wyciętą z pełnej wersji misję, a właściwie jej fragment, który dotyczy przygotowania posiłku dla Yennefer. Zanim dokładnie wyjaśnimy o co chodzi, tradycyjnie ostrzegamy Was przed potencjalnymi spojlerami. Dotyczą one pobytu Białego Wilka i jego przyjaciół w twierdzy Kaer Morhen.


Wspomniany fragment misji miał stanowić część odczyniania uroku z Umy, czyli najbrzydszej istoty na świecie. Yennefer mocno zaangażowała się w cały proces, więc żeby nie opaść z sił, poprosiła Geralta o przygotowanie posiłku. Wiedźmin udał się do zlokalizowanej nieopodal kuchni, gdzie po zebraniu odpowiednich składników, usmażył prosty omlet. Czarodziejka nie była w stanie samodzielnie skonsumować dania, dlatego Biały Wilk musiał ją jeszcze nakarmić. Biorąc pod uwagę fakt, że zadaniu towarzyszą rozbudowane kwestie dialogowe, można słusznie założyć, że zostało ono usunięte przez deweloperów w ostatniej chwili. Jak to zwykle bywa, powody takiej decyzji są nieznane. Być może autorzy doszli do wniosku, że dodatkowa przysługa wydłuża niepotrzebnie całą operację lub gotowanie nie przystoi przedstawicielowi wiedźmińskiego fachu. Bez względu na to, warto obejrzeć całą scenę za pośrednictwem zamieszczonego niżej filmu. Jeśli chcecie zrobić to sami, uruchomcie konsolę w grze, a następnie wpiszcie komendę "command addfact(q401_cooking_enabled)".


Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Geralt mógł przygotować omlet dla Yennefer tylko w sytuacji, gdy wcześniej z nią romansował. Jeśli gracz świadomie unikał w trakcie przygody bliższych relacji z czarnowłosą czarodziejką, przygotowaniem posiłku miał zająć się Vesemir.

WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry