Twórcy gry Resident Evil planowali wprowadzić tryb kooperacji

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 11 sierpnia 2015

Pierwsza odsłona serii Resident Evil (Biohazard w Kraju Kwitnącej Wiśni) przeszła do historii nie tylko dlatego, że była kapitalną, pod każdym względem przemyślaną produkcją, ale również z powodu stworzenia zupełnie nowego gatunku gier akcji, znanego dziś pod nazwą "survival horror". Shinji Mikami, który kierował zespołem odpowiedzialnym za powstanie tego tytułu, może być z siebie dumny, gdyż dostarczył miłośnikom elektronicznej rozrywki dzieło niemal kompletne. Niemal, bo obchodzącemu dziś pięćdziesiąte urodziny Japończykowi nie udało się zrobić w Resident Evil jednej rzeczy - zaimplementować trybu kooperacji.


Kiedy firma Capcom zapowiedziała nadejście omawianej gry w połowie lat dziewięćdziesiątych, deweloperzy bardzo poważnie myśleli o opcji zwiedzania tajemniczej posiadłości w dwie osoby. Drugi gracz nie miał być jednym z głównych bohaterów opowieści, jak w klasycznym co-opie, ale wcielałby się w rolę drugorzędnego partnera. Pomysł zakładał, że będzie on wspierać towarzysza swojego niedoli na różne sposoby, np. poprzez informowanie go o zbliżających się wrogach lub pułapkach czyhających po drodze. Taki plan sprawdziłby się zapewne w kampanii dla jednego gracza, gdzie kompanem sterowałaby sztuczna inteligencja, ale niekoniecznie w multiplayerze, ponieważ zmuszałaby ona drugą osobę do wykonywania mniej znaczących funkcji. Co prawda przedstawiciele firmy Capcom nigdy nie powiedzieli wprost, że ten ostatni wariant był w ogóle brany pod uwagę, świadczą o tym jednak pudełka niektórych edycji gry na konsolę PlayStation. To właśnie na nich znajdziemy informację, że Resident Evil może być eksploatowany zarówno w pojedynkę, jak i w duecie, choć produkt tego faktycznie nie oferuje. Dowód znajdziecie na zamieszczonym niżej obrazku.


Na łamach jednego z czasopism Mikami potwierdził, że oficjalnym powodem zaprzestania prac nad trybem kooperacji były ograniczenia sprzętowe konsoli PlayStation.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry