Twórcy gry Batman: Arkham Asylum stworzyli stronę tytułowego zakładu

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 27 sierpnia 2015

Promowanie nieistniejących w rzeczywistości firm i instytucji, które z powodzeniem "żyją" w grach komputerowych, nie jest w branży elektronicznej rozrywki niczym nowym. Na łamach naszego serwisu kilkukrotnie przybliżaliśmy tego typu działania - świetnym przykładem są strony internetowe dwóch korporacji występujących w trzecim Doomie. Dziś skoncentrujemy się na podobnym temacie, a dotyczyć on będzie bardzo udanej produkcji, jaką jest Batman: Arkham Asylum. Na potrzeby swojego dzieła, deweloperzy ze studia Rocksteady stworzyli fikcyjną witrynę w sieci, która prezentowała ludzką twarz tytułowego zakładu dla przestępców, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców miasta Gotham.


Strona o nazwie Arkham Care była reklamowana w samej grze - uważny użytkownik mógł bez problemu wyłowić jej adres z komunikatów, które były nadawane za pośrednictwem funkcjonującego w Arkham Asylum radia. Po wpisaniu go w dowolną przeglądarkę, naszym oczom ukazywała się witryna reklamująca zakład oraz usługi w nim prowadzone. Entuzjastyczne artykuły miały zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z placówki, a przyjemna, jasna kolorystyka wzbudzała odpowiednie zaufanie. Autorzy gry pomyśleli nawet o przycisku pozwalającym się logować pracownikom obiektu, który z oczywistych względów był tylko atrapą. Nie zmienia to faktu, że całość prezentowała się niezwykle profesjonalnie.


Co ciekawe, strona Arkham Care została wykorzystana w fabule gry Batman: Arkham Asylum. To właśnie dzięki niej Człowiek Zagadka pozyskał cenne dane na temat pracowników placówki, a także odkrył powiązania jej kierownika z tajemniczym pożarem, który strawił zakład penitencjarny Blackgate. Sama witryna nie funkcjonuje od dłuższego czasu, ale z racji tego, że w Internecie nic nie ginie, można ją bez problemu zobaczyć tutaj.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry