Statystyki osiągnięć dowodzą, że niewiele osób ukończyło grę Wiedźmin 3

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 21 sierpnia 2015

Gra Wiedźmin 3 jest już obecna na rynku od ponad trzech miesięcy i wydawałoby się, że po tak długim czasie każdy fan zdąży wycisnąć z najnowszych przygód Białego Wilka wszystkie soki. Nic bardziej mylnego. Tylko 19% użytkowników tej produkcji, którzy użytkują ją w wersji na konsole PlayStation 4, dotarło do końca zmagań. Jeśli myślicie, że wśród pecetowców jest pod tym względem lepiej, to również jesteście w błędzie. Dane serwisu Steam wskazują, że wielki finał w Dzikim Gonie zobaczyło zaledwie 21.5% wszystkich posiadaczy tej edycji polskiego hitu.Skąd znamy te rezultaty? Ze statystyk zdobywanych achievementów i trofeów, które w przypadku Steama i konsoli PlayStation 4 są ogólnie dostępne dla użytkowników obu platform. Oczywiście liczby te mogą być w pewnym stopniu przekłamane, nie wiemy bowiem ilu fanów delektuje się trzecim Wiedźminem w trybie offline i nie dokonało transferu swoich osiągnięć na serwery, należy również wziąć pod uwagę problemy ze zdobywaniem osiągnięć na blaszakach, które trwały dłuższą chwilę i wymagały łatania. W przypadku wszystkich pecetów ocena sytuacji jest o tyle trudna, że podobnych informacji nie udziela aplikacja GOG Galaxy, a przecież wiele osób eksploatuje Dziki Gon za pośrednictwem tej usługi. Nie zmienia to faktu, że w przypadku Steama próbka jest dość znacząca - w chwili gdy piszemy te słowa, edycję sprzedawaną w najpopularniejszym systemie cyfrowej dystrybucji posiada ponad 750 tysięcy osób.


Trudno jednoznacznie ocenić, dlaczego tak wielu użytkowników do tej pory nie ukończyło kampanii. Wiedźmin 3 nie doczekał się jeszcze znaczącej przeceny, więc ogólnych statystyk nie fałszują ludzie, którzy kupują produkty w promocjach, bo akurat trafiła się okazja. Dziki Gon to z pewnością gra długa, wymagająca poświęcenia jej sporej ilości czasu. Być może tutaj kryje się przyczyna takiego stanu rzeczy.

Na koniec serwujemy Wam inne interesujące dane, które poznaliśmy dzięki liście osiągnięć i trofeów. Pierwsza liczba dotyczy użytkowników konsoli PlayStation 4, druga peceta (Steam) - nietrudno zauważyć, że w wielu przypadkach podane wartości są bardzo do siebie podobne:

 • Procent graczy, którzy opuścili Biały Sad - 84.2%/74.4%
 • Procent graczy, którzy odnaleźli Jaskra - 42.3%/41.3%
 • Procent graczy, którzy odnaleźli Ciri - 27.6%/26.7%
 • Procent graczy, którzy w pełnym składzie bronili twierdzy w Kaer Morhen - 4%/20.4%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę - 19.4%/21.5%
 • Procent graczy, którzy osiągnęli 35. poziom rozwoju - 12.6%/12.7%
 • Procent graczy, którzy ukończyli zmagania na drugim lub trzecim poziomie trudności - 3.3%/6%
 • Procent graczy, którzy ukończyli zmagania na ostatnim poziomie trudności - 1.3%/1.8%
 • Procent graczy, którzy zebrali wszystkie karty do Gwinta - 1%/1.5%
 • Procent graczy, którzy wykonali wszystkie wiedźmińskie zlecenia - 8.1%/8.7%
 • Procent graczy, którzy wygrali wszystkie wyścigi konne - 7.4%/9.8%
 • Procent graczy, którzy pokonali wszystkich rywali w walkach na pięści - 13.3%/12.5%
 • Procent graczy, którzy skompletowali i ubrali dowolny wiedźmiński rynsztunek - 15.8%/19.8%

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry