Krypta 69 w uniwersum Fallouta była seksualnym rajem dla jednego z mężczyzn

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 25 sierpnia 2015

W 2054 roku rząd Stanów Zjednoczonych zatwierdził projekt o nazwie Bezpieczny dom (ang. Safehouse), przewidujący budowę specjalnych schronów, mających zapewnić przetrwanie amerykańskiej populacji podczas nuklearnego holokaustu. Realizacji tego karkołomnego zadania podjęła się korporacja Vault-Tec, która przed wybuchem wojny atomowej zdołała zbudować 122 bunkry na terenie całego kraju. Krypty miały być w założeniu samowystarczalne, całkowicie odseparowane od panujących na zewnątrz warunków i przede wszystkim - bezpieczne. W grach z serii Fallout mogliśmy zwiedzić jedynie część podziemnych instalacji, wiele innych zostało tylko w mniej lub bardziej wyczerpujący sposób wspomnianych. Do tych ostatnich należą Krypty 68 i 69, w których odbywały się ciekawe eksperymenty społeczne.


Schrony zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przetrwać mogło w nich tysiąc osób. O ile w większości z nich znajdowała się podobna liczba przedstawicieli obojga płci, tak w Krypcie 68 zamknięto 999 mężczyzn i jedną kobietę, natomiast w Krypcie 69 jednego mężczyznę i 999 kobiet. Niestety, nie mamy żadnych danych na temat wyników tych ciekawie zapowiadających się eksperymentów. O istnieniu nietypowych instalacji wspomina jedynie luźno tzw. Biblia Fallouta, czyli specjalny dokument, który został stworzony przez deweloperów z Black Isle Studios w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Obie Krypty zostały wymyślone w charakterze pikantnego żartu (nietrudno się domyślić, że przynajmniej jeden z numerów odnosi się do pozycji seksualnej), choć nie jest wykluczone, że Bethesda pokusi się kiedyś o umieszczenie którejś z nich w grze.

Powyższy obrazek koncepcyjny pochodzi z anulowanej gry Fallout 3, znanej pod roboczą nazwą Van Buren. Pracowało nad nią studio Black Isle, zanim firma Interplay dogadała się z Bethesdą. Reklamuje on Kryptę 69.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry