Jeden z fanów gry Fallout 3 ukończył ją pod postacią niemowlaka

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 8 sierpnia 2015

Twórcy gier RPG stawiają przed nami bardzo różne, czasem kłopotliwe do zrealizowania wyzwania, ale dla wielu miłośników tego typu produkcji nawet najwyższy poziom trudności nie stanowi większego problemu. W takich przypadkach z pomocą przychodzą absurdalne pomysły na ukończenie rozgrywki, czego znakomitym przykładem jest seria Dark Souls. Znaleźli się śmiałkowie, którzy pomyślnie przebrnęli przez kolejne odsłony tego cyklu bez zakładania zbroi lub używając gitary zamiast standardowego kontrolera. Szalona idea przyświecała też jednemu z fanów trzeciego Fallouta. Bryan Pierre postanowił zmierzyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi na pustkowiach pod postacią niemowlaka i odniósł w tej kwestii sukces.Kampania w grze Fallout 3 rozpoczyna się od sceny, w której będąc małym brzdącem, wykonujemy proste polecenia swojego opiekuna. Fani już dawno odkryli, że dziecko może opuścić startową lokację, jeśli odpowiednio szybko przejdzie przez otwierające się drzwi i ten właśnie sposób wykorzystał Pierre. Z racji tego, że program nie jest w stanie załadować kolejnego questa, przenoszącego nas w niedaleką przyszłość, można wyjść z Krypty 101 i kontynuować misję odnalezienia ojca aż do wielkiego finału.

Ukończenie gry w ten sposób nie byłoby z pewnością możliwe, gdyby nie to, że deweloperom z Bethesda Game Studios nie chciało się przygotować osobnego modelu dla niemowlaka. Dziecko jest tak naprawdę kilkukrotnie zmniejszonym bohaterem, może więc korzystać ze znalezionego na pustkowiach sprzętu dokładnie w taki sam sposób, jak w tradycyjnej rozgrywce. Oczywiście nie załatwia to całkowicie sprawy. Brzdąc porusza się bardzo wolno, nie potrafi też dosięgnąć niektórych przycisków, które są poza zasięgiem malca. Tutaj jednak przychodzi z pomocą pomysłowość. Żeby uruchomić maszynerię odpowiedzialną za Oczyszczenie pod koniec gry, Pierre po prostu stworzył sobie prowizoryczne schodki z walających się obok przedmiotów. Co ciekawe, nikt z bohaterów niezależnych nie zauważa, że rozmawia z niemowlakiem, bobas ma też ułatwioną walkę z wieloma przeciwnikami, ponieważ Ci nie potrafią go trafić.

Wszystkich zainteresowanych rozgrywką Pierre'a zapraszamy na jego kanał w serwisie YouTube, gdzie znajdują się filmy dokumentujące ten wyczyn. Nie ukrywamy, że jesteśmy pod dużym wrażeniem. Dobra robota Bryan!

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry