Gry z serii GTA sprzedały się w nakładzie 220 milionów egzemplarzy

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 22 sierpnia 2015

Twórcy gier komputerowych niechętnie dzielą się informacjami na temat wyników ich sprzedaży, chyba, że ewidentnie jest się czym pochwalić. Firma Take-Two Interactive żadnych powodów do wstydu nie ma, bo w jej posiadaniu znajduje się jedna z najlepiej sprzedających się serii w historii elektronicznej rozrywki. Kilka dni temu koncern ten przedłożył raport Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (Securities and Exchange Commission, w skrócie SEC). Oprócz niezbyt interesujących treści opisujących aktualną kondycję firmy, znalazły się w nim również arcyciekawe dane dotyczące powodzenia poszczególnych tytułów. Najważniejszą marką w zestawieniu jest oczywiście Grand Theft Auto. Do tej pory produkty sygnowane tą nazwą znalazły ponad 220 milionów nabywców.


Tak olbrzymi sukces serii GTA nie byłby możliwy bez jej najnowszej odsłony, ponieważ przygody Michaela, Franklina i Trevora sprzedały się w nakładzie przekraczającym 54 milionów egzemplarzy! Nietrudno policzyć, że Grand Theft Auto V ma aż 25% wkład w sprzedaż całego cyklu, który do tej pory dorobił się kilkunastu różnych odsłon. Świetnie poradziła sobie również gra Red Dead Redemption, którą kupiło ponad 14 milionów osób. Biorąc pod uwagę, że RDR nie startowało tak z dobrej pozycji, jak ostatnie dzieło studia Rockstar North, możemy mówić o kapitalnym wyniku zanotowanym przez ten niezwykle udany western.

Na koniec prezentujemy pozostałe informacje dotyczące sprzedaży gier, nad którymi pieczę sprawuje firma Take-Two Interactive Software:

  • Borderlands - 26 milionów sprzedanych kopii (cała seria), przy czym samą "dwójkę" kupiło 13 mln osób;
  • NBA 2K15 - 7 milionów sprzedanych kopii, każdą z pięciu ostatnich gier z tej serii kupiło 5 mln osób;
  • Sid Meier's Civilization - 31 milionów sprzedanych kopii (cała seria);
  • WWE 2K15 - 3 miliony kopii, co stanowi 40% wzrost w stosunku do ubiegłorocznej edycji.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry