Zespół Marilyn Manson wydał płytę The Pale Emperor na krążkach z PlayStation

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 21 sierpnia 2015

Kiedy kupujemy nowe wydawnictwo lubianego artysty lub zespołu, z oczywistych względów najbardziej interesuje nas to, co wykonawca przygotował w warstwie muzycznej. Czasem warto zwrócić uwagę również na oprawę graficzną albumu, gdyż zdarza się, że niepozorne książeczki włożone do plastikowego pudełka są małym dziełem sztuki. Zresztą nie tylko one. W styczniu bieżącego roku dowiódł tego zespół Marilyn Manson na płycie The Pale Emperor. Dziewiąty krążek kontrowersyjnej formacji został wytłoczony na takich samych nośnikach, na jakich dawno temu publikowano wszystkie gry na konsolę PlayStation.


Wybór takich, a nie innych krążków został podyktowany kwestiami estetycznymi, a nie praktycznymi, bo jak doskonale pamiętamy, japoński gigant zdecydował się wydawać gry na nietypowych nośnikach, aby ograniczyć piractwo. Cała oprawa wizualna albumu The Pale Emperor wykonana została w czarno-białej stylistyce, dlatego jej autorom zależało, aby spodnia część płyty również była czarna. Z racji tego, że taka technologia istniała od wielu lat, twórcy nowego dzieła zespołu Marilyn Manson skierowali się z propozycją bezpośrednio do firmy Sony. W rezultacie kompakty zostały wyprodukowane w tej samej fabryce, w której niegdyś tłoczono wszystkie tytuły na konsolę PlayStation.


Na tym jednak się nie skończyło. Żeby uzyskać dodatkowy efekt, krążki pokryto specjalną warstwą termiczną. Kiedy płyta zaczyna pracować w odtwarzaczu, rozgrzewa się, tworząc nieregularne białe plamy. Po ostygnięciu nośnika, odzyskuje ona naturalny, czarny wygląd. Kapitalny pomysł, prawda?

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry