W grze Wiedźmin 3 problemy z zabezpieczeniami DRM również rozwiązuje GOG

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 6 lipca 2015

Nagłe pojawienie się tajemniczej wieży może być zwiastunem poważnych kłopotów, o czym dość boleśnie przekonali się mieszkańcy wsi Urialla. Kilku śmiałków postanowiło odwiedzić podejrzaną konstrukcję, która wyrosła spod ziemi tuż obok ich domów, ale z wyprawy nie wrócili. Ludzie postanowili nie podejmować kolejnego ryzyka, więc gdy tylko pojawiła się możliwość wynajęcia zawodowca, chętnie z niej skorzystali. Geralt przyjął zlecenie i sumiennie je wykonał, nie tylko rozwiązując zagadkę wspomnianej budowli, ale też raz na zawsze pozbywając się jej z okolicy. Ów wyczyn Białego Wilka dokumentuje zadanie Wieża znikąd w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, które dostępne jest w ramach aktywności pobocznych na wyspach Skellige.


Zastanawiacie się zapewne, dlaczego o tym wspominamy. Cóż, powód jest prosty - opisana wyżej misja jest źródłem świetnego easter egga, przygotowanego przez studio CD Projekt Red. Warszawscy deweloperzy postanowili tym razem pożartować z tworem, z którym są nierozerwanie związani, czyli z systemem elektronicznej dystrybucji GOG. Jeśli uważnie prześledzimy dialogi we wspomnianym zadaniu, dojdziemy do słusznego wniosku, że to właśnie do tej platformy odwołują się autorzy trzeciego Wiedźmina, a przy okazji również do kwestii zabezpieczeń DRM.


Po dotarciu do wieży Geralt pozna czarodzieja, który został uwięziony w budynku przez wewnętrzne systemy obronne. Wiedźmin musi zdezaktywować Defensywny Regulator Magiczny, a może to się odbyć tylko przez odnalezienie formuły o nazwie Globalne Otwarcie Gotfryda. Jak się zapewne domyślacie, możliwość pobierania produktów bez zabezpieczeń DRM jest jednym z kluczowych punktów oferty omawianego systemu dystrybucji, więc nie powinno nas dziwić, że to właśnie GOG okazuje się być skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu. Zarówno w grze, jak i w życiu.

1 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry