W grze Wiedźmin 3 miał pojawić się Iorweth, przywódca komanda Scoia'tael

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 9 lipca 2015

Choć gra Wiedźmin 3: Dziki Gon spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów Geralta z Rivii, to jednak nie wszystkim spodobał się fakt, że jej autorzy zapomnieli o bohaterach, którzy w poprzednich odcinkach sagi w wyraźny sposób zaznaczyli swoją obecność. Jednym z takich nieobecnych jest bez wątpienia Iorweth - postać kluczowa dla fabuły drugiej odsłony cyklu tworzonego przez studio CD Projekt Red. Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego warszawscy deweloperzy zdecydowali się usunąć przywódcę komanda Scoia'tael, pewne jednak jest to, że początkowo był on przez nich brany pod uwagę. Dowodzą tego fragmenty dokumentacji produktu, które wyciekły przeszło rok temu do Internetu.


Ze wspomnianych plików wynika, że twórcy pracowali nad modelem Iorwetha, a on sam miał ukrywać się w jednej z piwnic domu w Novigradzie, zlokalizowanego w dzielnicy nieludzi. Deweloperzy planowali, że pierwsze spotkanie Geralta z elfem przebiegnie w podobny sposób do tego, którego świadkami byliśmy nieopodal wsi Flotsam - wiedźmin miał ujrzeć go, gdy ten grał na flecie identyczny motyw muzyczny, jak w grze Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Nie wiemy niestety, jaką rolę mógłby odegrać Iorweth w Dzikim Gonie, ale najrozsądniejszy wydaje się pomysł umieszczenia go w charakterze jednego z obrońców twierdzy Kaer Mohren. Jeśli taki wariant zostałby wzięty pod uwagę, studio CD Projekt Red mogłoby z łatwością uzasadnić kwestię wyboru sprzymierzeńca z drugiego odcinka trylogii. W tym momencie musimy jednak przyjąć, że to ścieżka Roche''a była dla warszawiaków kanoniczna.

Oczywiście nie jest wykluczone, że Iorweth odegra jeszcze jakąś rolę w trzecim Wiedźminie. Nie zapominajmy, że w drodze są dwa duże dodatki, które mogą w znacznie większym stopniu skupić się na partyzanckich akcjach komanda Scoia'tael, a więc i samego elfa. Czy tak jednak się stanie, przekonamy się najwcześniej za kilka miesięcy.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry