W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon znajduje się grób Leo, ofiary ataku Salamandry

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 3 lipca 2015

Każdy, kto miał okazję zetknąć się z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon, powinien już wiedzieć, że intensywna eksploracja świata może zaowocować odkryciem różnej maści niespodzianek ukrytych przez deweloperów. Pracownicy studia CD Projekt Red umieścili w swoim dziele tak wiele rozmaitych easter eggów, że odnalezienie ich wszystkich jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Od czego macie jednak nas! W poprzednich tygodniach chętnie przybliżaliśmy Wam ciekawsze nawiązania do innych dzieł popkultury i dziś również skupimy się na tego typu odniesieniu, choć tym razem rzecz dotyczyć będzie samej serii Wiedźmin, a konkretnie jej pierwszej odsłony.


Pamiętacie nieoczekiwany atak Salamandry na wiedźmińską twierdzę w Kaer Mohren? Bezczelna inwazja grupy przestępczej pod dowództwem Magistra nadała bieg fabule w pierwszym Wiedźminie. Borykający się z amnezją Geralt wziął aktywny udział w obronie siedliszcza, ale nie był w stanie zapobiec śmierci Leo - jedynego mieszkańca zrujnowanej fortecy, który zginął we wspomnianym nalocie. Deweloperzy trzeciej gry z serii postanowili odwołać się do tego wydarzenia, umieszczając w Dzikim Gonie grób niedoszłego wiedźmina. Zlokalizowany jest on kilkaset metrów na południe od Kaer Mohren, a kiedy Biały Wilk się do niego zbliży, w kilku słowach wspomni stratę wychowanka Vesemira.


Choć wspomniany easter egg jest miłym nawiązaniem do znanych doskonale wydarzeń, studio CD Projekt Red popełniło tutaj drobny błąd. Ciało Leo nie mogło zostać złożone do grobu, bo zgodnie ze starym zwyczajem zostało spalone tuż po bitwie (w pierwszym Wiedźminie jest nawet scena poświęcona temu wydarzeniu). Możemy oczywiście uznać, że pod kamieniami ukryto prochy mężczyzny lub sam grób pełni rolę symbolu, nie wszystkich jednak takie tłumaczenie przekona.

1 komentarze:

Jak dla mnie jest to naciągane wytłumaczenie. Tamto zdarzenie było ważne więc normalne jest, że chcieli upamiętnić Leo.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry