Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pracowali nad jeszcze jedną talią do Gwinta

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 4 lipca 2015

Nie da się zaprzeczyć, że Gwint jest integralną częścią trzeciego Wiedźmina, choć autorzy nie zmuszają użytkowników do opanowania tej specyficznej karcianki wbrew ich woli. Minigra jest całkowicie opcjonalna, więc można bez problemu ukończyć nowe przygody Geralta, ani razu nie angażując się w tego typu zabawy. Nie zmienia to faktu, że sporo fanów Gwinta polubiło - niezbyt skomplikowane zasady oraz duża losowość każdego rozdania uczyniły z niego idealny przerywnik dla tradycyjnej eksploracji fantastycznego świata, nawet wtedy, gdy umiejętności przeciwników zaczynają wyraźnie odbiegać od naszych. Chcąc urozmaicić rozgrywki przy stole, studio CD Projekt Red przygotowało cztery mocno zróżnicowane talie. W planach była też talia piąta, ale ostatecznie nie została ona włączona do pełnej wersji hitu.


Nie znamy oficjalnych przyczyn zaniechania rozwoju Gwinta, możemy jedynie podejrzewać, że warszawskiemu studiu najzwyczajniej w świecie zabrakło na to czasu. Talia bohaterów z wysp Skellige była jednak rozwijana, o czym świadczą fragmenty dokumentacji Dzikiego Gonu, opublikowane przez nieznanego sprawcę przeszło rok temu. Projektowaniem wyspiarskiego kompletu zajmował się m.in. Michał Stec, a ze wspomnianych plików wynika, że prace koncepcyjne nad kartami Myszowora i króla Brana zostały już zakończone. W roli bohaterów miały wystąpić również takie postacie, jak Crach an Craite, Hjalmar an Craite, Udalryk, Donar an Hindar, Szalony Lugos, Draig Bon-Dhu oraz Eist Tuiresach. Warto nadmienić, że Myszowór, Lugos i Crach an Craite byli ważniejszymi rywalami Geralta w karciance, jeśli ten chciał wykonać związane z Gwintem zadania.

Król Bran

Nie jest wykluczone, że studio CD Projekt Red wróci w niedalekiej przyszłości do tematu i wyda zapomnianą talię w ramach dodatku DLC. Gwint okazał się na tyle popularny, że jego dalsze rozwijanie wydaje się mocno prawdopodobne. Mamy nadzieję, że deweloperzy wezmą sobie też do serca prośby o stworzenie zupełnie nowej, odrębnej gry karcianej, która umożliwiałaby zmagania nie tylko z kiepskimi partnerami sterowanymi przez komputer, ale też z innymi fanami wiedźmińskiego uniwersum.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry