Twórcy gry Batman: Arkham Knight przypomnieli w easter eggu postać Gray Ghosta

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 17 lipca 2015

Kilkanaście dni temu zaprezentowaliśmy Wam kapitalny polski akcent w grze Batman: Arkham Knight, dziś natomiast przyjrzymy się kolejnej niespodziance, choć zdecydowanie innego kalibru. Nie jest żadną tajemnicą, że produkt studia Rocksteady wręcz kipi od różnego rodzaju easter eggów, a spora ich część dedykowana jest innym postaciom z uniwersum wykreowanego w kolorowych zeszytach firmy DC Comics. Na takim przypadku skupimy się w niniejszym artykule, choć akurat nie będzie on dotyczyć bezpośrednio samych komiksów, tylko świetnego serialu animowanego z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Chodzi o zamaskowanego mściciela, który posługuje się pseudonimem Grey Ghost.


Podobnie jak Harley Quinn, także Szary Duch został stworzony na potrzeby niezwykle udanego serialu Batman: The Animated Series, z pewnością znanego starszym czytelnikom naszego serwisu. Zgodnie z tym, co twierdził w nim Batman, to właśnie Gray Ghost był jedną z inspiracji dla Bruce'a Wayne'a do założenia kostiumu nietoperza i podjęcia walki z przestępcami na ulicach miasta Gotham. Musimy jednak od razu dodać, że wspomniany jegomość rolę superbohatera pełnił jedynie w telewizyjnym show, gdy w jego postać wcielał się aktor Simon Trent. We wspomnianym serialu obaj panowie spotykają się w nietypowych okolicznościach. Mroczny Rycerz prosi swojego dawnego idola o pomoc w schwytaniu zamachowca, który wyraźnie inspiruje się konkretnymi odcinkami przygód Szarego Ducha. Dla Trenta jest to nie tylko okazja do ponownego przywdziania zakurzonego kostiumu, ale również do przewartościowania swoich poglądów na temat życiowych dokonań. Jak to zwykle w bajkach bywa, historyjka kończy się szczęśliwe, a sam Gray Ghost na dobre znika z gackowego uniwersum po jednorazowym występie. Postać mściciela przewinie się jeszcze od czasu do czasu w innych dziełach sygnowanych marką DC Comics, ale będą to wyłącznie easter eggi, na dodatek sporadyczne.

Gray Ghost w serialu animowanym Batman: The Animated Series.

Z easter eggiem mamy też do czynienia w grze Batman: Arkham Knight, bo Gray Ghost fizycznie nie występuje w produkcie studia Rocksteady. Ważną dla Bruce'a Wayne'a postać widać natomiast na plakatach, które rozwieszone są w wielu zakątkach Gotham. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że chodzi o jedną i tę samą postać, bo na afiszach widnieje też nazwisko Simona Trenta. To bardzo miłe, że któryś z deweloperów postanowił wygrzebać nieco zapomnianego bohatera na potrzeby gry, tym bardziej, że wiąże się z nim jeszcze jedna ciekawostka. W Batman: The Animated Series Ghostowi podkładał głos Adam West, czyli odtwórca głównej roli w serialu Batman z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry