Luizjana, lata siedemdziesiąte - co mówi nam obrazek zapowiadający grę Mafia III?

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 28 lipca 2015

Nie zwykliśmy na łamach naszego serwisu parać się jasnowidztwem, ale nieoczekiwana zapowiedź gry Mafia III przez firmę 2K Games, zachęciła nas do skonfrontowania pierwszego obrazka pochodzącego z długo oczekiwanej produkcji z dawno już zapomnianą plotką. Z naszego punktu widzenia obie rzeczy idealnie do siebie pasują, ale o tym, czy udało nam się poprawnie odczytać zamierzenia deweloperów, przekonamy się 5 sierpnia. W najbliższą środę w Internecie zadebiutuje bowiem oficjalny zwiastun kolejnego epizodu gangsterskiej sagi, a więcej informacji na jego temat ujawnionych zostanie w trakcie targów Gamescom w Kolonii.


Wielu z Was pewnie tego nie pamięta, ale w marcu ubiegłego roku świat obiegła informacja dotycząca castingu do nieznanej z tytułu gry - firma Take-Two Interactive poszukiwała wówczas trzech aktorów do objęcia istotnych ról w nowej produkcji. Krótki opis bohaterów dawał wyraźne przesłanki, że są to gangsterzy, na dodatek dwóch z nich (Tony i Mickey) jest włoskiego pochodzenia. Każda z tych postaci (wspomnianą trójkę uzupełniał Afroamerykanin Franklin) urodziła się w stanie Luizjana, co jasno sugerowało, gdzie może zostać osadzona akcja gry. Samo ogłoszenie brzmiało dość poważnie - potencjalni kandydaci musieli przygotować się na sesję full perfomance capture, wymagającą nie tylko odczytywania przygotowanych przez scenarzystów kwestii, ale też występu przed kamerą w celu zarejestrowania gestów i ruchów twarzy. Opis postaci przedstawiał się następująco:

Franklin - Miejsce urodzenia: Luizjana, mieszane pochodzenie: afrykańsko-amerykańskie/białe, wiek: około 20 lat, 180 cm wzrostu, masywnej i ciężkiej budowy. Sierota z podzielonego rasowo Południa, który awansuje w światku kryminalnym po powrocie do Luizjany z wojny. Obcy zarówno dla społeczności białych, jak i czarnych, Franklin jest niezwykle lojalny względem osób, które uważa za „rodzinę”. Jest silny i doskonale orientuje się w sprawach półświatka. Łączy dyscyplinę z imponującą prezencją, epatuje pewnością siebie, ale zachowuje dystans. Jest osobą, która wie, jak wykonać każde zlecenie, bez względu na koszt...

Tony - Miejsce urodzenia: Luizjana, pochodzenie: włoskie, wiek: około 30 lat, szczupły, zawsze nienagannie ubrany i zadbany. Geniusz matematyczny i statystyczny, odpowiedzialny za zakłady sportowe w Luizjanie. Tony nie jest typowym gangsterem. Skrupulatny i doskonale zorganizowany, bardziej interesuje się liczbami i zyskami niż ludźmi. Z pozoru wygląda na spokojną i nieśmiałą osobę, ale tak naprawdę nie ma oporów przed stosowaniem przemocy względem każdego, kto wpłynie negatywnie na planowane zyski. Tony nie boi się ludzi, po prostu nie znajduje dla nich zrozumienia ani sympatii.

MickeyMiejsce urodzenia: Luizjana, pochodzenie: włoskie: wiek: około 20 lat, średnia budowa. To młody ulicznik, który lubi się przechwalać, ale kiedy przyjdzie co do czego, nie potrafi się wykazać. Mickey ma niedobry zwyczaj przypisywania sobie czyichś osiągnięć i przybierania pozy, z której wynika, jakoby w hierarchii kryminalistów znajdował się znacznie wyżej niż się faktycznie znajduje. Gdy ktoś mu to wypomni, zmienia się w przerażonego nastolatka, którym tak naprawdę jest.


Ujawniony dziś obrazek wydaje się doskonale korespondować z zaprezentowanym powyżej opisem bohaterów. Według nas pierwszą postacią od lewej jest Mickey, drugą dobrze zbudowany Franklin, natomiast czwartą Tony - chudy i jednocześnie najlepiej ubrany mężczyzna z całego towarzystwa. Nie wiemy oczywiście kim jest obecna na ilustracji kobieta, ale jest pewne, że również ona odegra ważną rolę w fabule. Na uwagę zasługują też bagienne środowisko i znajdujące się na pierwszym planie aligatory. Zarówno ten krajobraz, jak i zwierzęta idealnie wręcz pasują do tego, co można zobaczyć w Luizjanie - stanie, z którego pochodzą przecież nasi bohaterowie. Warto od razu dodać, że największym miastem tego regionu jest Nowy Orlean, wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby pod taką nazwą funkcjonowało ono w grze. Do tej pory autorzy serii Mafia konsekwentnie tworzyli wyimaginowane mieściny (Lost Heaven, Empire Bay), które jednak mocno czerpały z architektury znanych amerykańskich (i nie tylko) metropolii.

Wróćmy jednak do wspomnianego obrazka. Widoczne w tle auta nie pozostawiają wątpliwości, że akcja trzeciej Mafii będzie rozgrywać się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, gdyż ich wygląd odpowiada samochodom, które w tamtych czasach jeździły po amerykańskiej ziemi. Pasuje? Naszym zdaniem, jak ulał, ale czy tak faktycznie będzie, przekonamy się już za tydzień.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry