Easter egg z gry Batman: Arkham City odnosi się do zakończenia Arkham Knight

Wrzucił Ciekawostek - środa, 8 lipca 2015

Kiedy kilka miesięcy temu wzięliśmy pod lupę ukrytego easter egga w grze Batman: Arkham City, nie mogliśmy wiedzieć, że znajdzie on swój ciąg dalszy w kolejnej produkcji studia Rocksteady, choć nieśmiało braliśmy taką opcję pod uwagę. Chodzi oczywiście o krótki monolog Calendar Mana, który uaktywniał się, jeżeli ustawiliśmy w komputerze lub konsoli wybraną przez deweloperów datę. Wówczas bardziej interesujący wydawał się fakt, że odnalezienie tej niespodzianki zajęło fanom trzy lata, a nie to, co faktycznie mówił uwięziony w celi arcyłotr. Po wydaniu ostatniej odsłony przygód Mrocznego Rycerza sytuacja całkowicie się zmieniła, zanim jednak dokładnie wytłumaczymy o co chodzi, ostrzegamy Was przed spojlerami, które dotyczą zakończenia gry Batman: Arkham Knight.


Najnowsze dzieło studia Rocksteady ma dwa różniące się między sobą epilogi, które wyświetlanie uzależnione jest od naszych wcześniejszych osiągnięć. Jeśli poświęciliśmy czas i wysiłek, żeby wykonać wszystkie zadania i aktywności poboczne, w wielkim finale naszym oczom ukaże się zdecydowanie dłuższy film, niż podczas standardowego zakończenia. Właśnie w nim przez ułamek sekund widać wspomnianego wcześniej Calendar Mana (to ten jegomość z charakterystycznym tatuażem na łysej głowie), który wmieszał się w tłum ludzi stojących przed posiadłością Bruce'a Wayne'a - tuż przed detonacją bomby w willi. Teraz przypomnijmy sobie słowa, które wypowiedział w Arkham City nasz miłośnik dat: "Koniec nadchodzi. Byłem świadkiem twych początków, będę świadkiem Twojego końca". Enigmatyczna kiedyś kwestia, w świetle ostatnich wydarzeń przedstawionych w grze, wydaje się dziś całkowicie zrozumiała. Deweloperzy już kilka lat temu dali nam po prostu do zrozumienia, że Calendar Man będzie w pobliżu Batmana, kiedy ten pożegna się z życiem.

Calendar Man (z prawej) w tłumie, który był świadkiem zamachu na Batmana.

Opisana niespodzianka tłumaczy również, dlaczego całkiem niedawno studio Rocksteady podsunęło swoim fanom wskazówki pozwalające namierzyć ukrytego w Batman: Arkham City easter egga. Autorzy serii ewidentnie chcieli, aby miłośnicy Mrocznrgo Rycerza wykryli związek pomiędzy tym wydarzeń, a zakończeniem ostatniego epizodu sagi.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry