Easter egg w grze Batman: Arkham Knight pozwala jeszcze raz spotkać Man-Bata

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 24 lipca 2015

Przypadek ukrytej wypowiedzi Calendar Mana z gry Batman: Arkham City pokazał nam, że pracownicy studia Rocksteady mają oryginalne pomysły na umieszczanie w swoich produktach easter eggów, które wymagają zmiany daty w systemie operacyjnym konsoli lub komputera. Identyczne rozwiązanie zastosowano w najnowszej odsłonie sagi o Mrocznym Rycerzu, a dotyczy ono niespodzianki odnoszącej się do postaci Man-Bata, jednego z bardziej znanych wrogów naszego śmiałka. Aby móc ją zobaczyć, trzeba wpierw zakończyć sukcesem zadanie związane z tym potworem, a potem dokonać małej manipulacji w ustawieniach platformy, z której korzystamy.


Man-Bat powstał w wyniku podejrzanych eksperymentów doktora Kirka Langstroma, który wstrzyknął sobie wyciąg z nietoperza, licząc na to, że ekstrakt pomoże mu uzyskać odzyskać słuch. Jak to w komiksach bywa, operacja wymknęła się spod kontroli, a Batman już w 1970 roku zyskał nowego przeciwnika, przypominającego wyglądem przerośniętego ssaka. W grze Batman: Arkham Knight podejmujemy się zadania schwytania latającego stwora i odwrócenia efektu. Misja nie jest specjalnie wymagająca i po kilku bezpośrednich spotkaniach z monstrum, Mroczny Rycerz odstawi go do specjalnej celi na posterunku policji, już w ludzkiej formie.

Teoretycznie sprawa mogłaby się na tym zakończyć, gdyby nie wspomniana wyżej niespodzianka. Jeśli zmienimy aktualną datę w konsoli na 31 października, a następnie wdrapiemy się na dach któregoś z wieżowców, raz jeszcze będziemy świadkiem przerażającego spotkania twarzą w twarz z Man-Batem. Czyżby stwór uciekł z więzienia? Tak, a przekonamy się o tym, jeśli odwiedzimy siedzibę stróżów prawa i zbliżymy się do celi, w której wcześniej zamknęliśmy Langstroma. Stojący obok policjant pokrótce streści przebieg wypadków, tłumacząc, że przebywający na posterunku policjanci nie byli w stanie zatrzymać uciekiniera.


Niestety, z faktem ucieczki Man-Bata nie wiąże się żadne nowe zadanie, a szkoda, bo byłaby to doskonała okazja do rozwinięcia historii potwora. Swoją drogą jesteśmy ciekawi, na co liczyło studio Rocksteady, ustawiając tak odległy termin do odpalenia easter egga. Być może chodziło o to, żeby w święto Halloween ktoś przypadkiem odkrył niespodziankę, jednak cała sprawa ujrzała jednak światło dzienne znacznie wcześniej. Powyżej znajdziecie film dokumentujący wydarzenie.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry