W grze Batman: Arkham Knight znajduje się biuro Johna Constantine'a

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 29 czerwca 2015

Brytyjskie studio Rocksteady od dawna zapowiadało, że zamierza zakończyć grą Batman: Arkham Knight swoją opowieść o przygodach Mrocznego Rycerza, nie dziwi więc fakt, że deweloperzy od początku czynili starania, aby swój długo oczekiwany produkt wypełnić po brzegi treścią. Oprócz emocjonującej fabuły Wyspiarze upchnęli też w swoim dziele masę rozmaitych odniesień do innych dzieł popkultury. Prezentację ciekawszych easter eggów z tej produkcji, zaczynamy na łamach naszego serwisu świetnym, choć dość oczywistym nawiązaniem do innego bohatera komiksów firmy DC Comics. Jest nim John Constantine.


Podczas zwiedzania spowitego mrokiem miasta Gotham City, Batman może natknąć się na metalową zasłonę, blokującą dostęp do pobliskiego budynku. Umieszczone na niej napisy nie pozostawiają złudzeń - wrota prowadzą do biura Johna Constantine'a, który w komiksach wydawanych nieprzerwanie od 1988 roku rezyduje w Anglii. Przyklejona w tym samym miejscu tabliczka "Do not open - condemned" również bezpośrednio odnosi się do tej postaci. Plakietka ostrzega przed potępieńcem, co dobrze koresponduje z tematyką podejmowaną w pierwowzorze. Musimy bowiem pamiętać, że Constantine jest bardzo nietypowym detektywem, a w jego przygodach, oprócz hurtowo spalanych papierosów, często pojawiają się elementy nadprzyrodzone.


Na koniec warto dodać, że przygody Costantine'a mogli poznać również miłośnicy komiksów w naszym kraju. Zbiory oryginalnych zeszytów były kilkukrotnie wydawane przez firmę Egmont Polska, a dziesięć lat temu do kin trafiła filmowa adaptacja tego dzieła, w której rolę Johna otrzymał Keanu Reeves. Nie można też zapomnieć o serialu telewizyjnym, wyprodukowanym przez stację NBC, który zadebiutował w październiku ubiegłego roku.

1 komentarze:

"Zbiory oryginalnych zeszytów były kilkukrotnie wydawane przez firmę Egmont Polska, a dziesięć lat temu do kin trafiła filmowa adaptacja tego dzieła, w której rolę Johna otrzymał Keanu Reeves"


No i był jeden sezon serialu, niestety na tym się skończyło... :/

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry