Pies z gry Fallout to jawne nawiązanie do filmu Mad Max 2: The Road Warrior

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 23 czerwca 2015

Firma Bethesda Game Studios kładzie bardzo duży nacisk na obecność psa w grze Fallout 4, co jest całkowicie zrozumiałe w kontekście dotychczasowych występów czworonogów w tej serii. Dogmeat (Ochłap w polskiej edycji trzeciego Fallouta), bo taką zwyczajową nazwą określany jest najlepszy przyjaciel postapokaliptycznych wędrowców, pojawił się w cyklu już w jej pierwszej odsłonie i szybko stał się ulubionym towarzyszem fanów. Miłośnicy tej gry pokochali zwierzaka do tego stopnia, że próbowali ukończyć całą przygodę u jego boku. Zgodnie z ustalonym przez deweloperów kanonem, Dogmeat zginął 20 kwietnia 2162 roku po wejściu w jedno z pól siłowych chroniących bazę wojskową Mariposa. Wielu graczom udało się przebrnąć przez ten silnie strzeżony kompleks bez konieczności doświadczania śmierci przyjaciela, co niewątpliwie łatwym zadaniem nie było.


Skąd wziął się Dogmeat w pierwszym Falloucie? Oczywiście z filmu Mad Max 2: The Road Warrior. Deweloperzy gry mocno inspirowali się fantastycznym dziełem George'a Millera i w pewnym momencie zdecydowali się dodać psiaka, który był jedynym towarzyszem tytułowego śmiałka we wspomnianym obrazie. Autorzy zaprojektowali czworonoga na wzór i podobieństwo tamtego zwierzaka, który reprezentował rasę australijskich psów pasterskich. Jego imię zostało z kolei zaczerpnięte z jeszcze starszego filmu Chłopiec i jego pies (A Boy and his Dog), którego akcja również rozgrywała się w postapokaliptycznej rzeczywisości. Co prawda tam pies nazywał się Blood, ale główny bohater opowieści zwracał się do niego czasem określeniem "dog meat".

Australijski pies pasterski w drugim filmie z serii Mad Max.

O silnych związkach z filmem Mad Max 2 dobrze świadczy też fakt, że Dogmeat mógł dołączyć do nas w pierwszym Falloucie, kiedy mieliśmy na sobie charakterystyczną czarną kurtkę z uciętym rękawem - taką samą, jaką nosił Mel Gibson w wymienionym obrazie. W drugiej odsłonie cyklu pies również pojawiał się w jednej z ukrytych lokacji, a gdy go zabiliśmy, musieliśmy stawić czoła szukającemu zemsty właścicielowi. Jego imię - Mel - nie było oczywiście dziełem przypadku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry