Marny koniec wichrzycielki z wysp Skellige w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wrzucił Ciekawostek - środa, 10 czerwca 2015

W ostatnich dniach zaprezentowaliśmy Wam kilka przykładów z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, które udowadniają, że pracownicy studia CD Projekt Red dbałość o detale mają we krwi. Nagły urodzaj łódek na Kłomnicy czy kwestia tzw. opuszczonych miejsc, które po wyzwoleniu zasadniczo wpływają na to, co możemy zobaczyć w ich najbliższej okolicy - takie przypadki doskonale pokazują, że dla warszawskich deweloperów zadanie nie kończy się po jego wymazaniu z dziennika. Dziś zajmiemy się podobnym szczególikiem, ale zanim przejdziemy do sedna, tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami. Nie bylibyśmy w stanie napisać niniejszego artykułu bez wyjaśnienia, o co chodzi w wątku gry o tron na wyspach Skellige.


Kiedy Geralt trafi do krainy dzielnych wojowników, może wydatnie pomóc im w wybraniu nowego króla, reprezentującego wszystkie klany mieszkające na wyspach. Wykonanie kilku misji zaowocuje ujawnieniem tożsamości wichrzycielki, która w mało etyczny sposób próbowała doprowadzić do koronacji swojego syna. Birna Bran, choć jest kobietą, nie zostanie potraktowana ulgowo przez swych pobratymców. W obecności Białego Wilka przedstawiciele rodów skażą ją na przykucie do skał, a co za tym idzie, śmierć z głodu i pragnienia. Winna zostaje odprowadzona pod eskortą i w tym miejscu kończy się całe zadanie.


Twórcy gier przyzwyczaili nas do tego, że tego typu wydarzenia szybko przechodzą do historii i nie mają ciągu dalszego. W trzecim Wiedźminie sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej. Jeśli pokusimy się o zwiedzenie północnej części wyspy Ard Skellig, bez trudu odnajdziemy odizolowane miejsce, w którym wyrok na Birnie został wykonany. Zgodnie z decyzją jarlów, kobieta została przykuta do skał i w takiej pozycji dokonała swego żywota. Geralt nie byłby oczywiście sobą, gdyby tego widoku w żaden sposób nie skomentował. Miło, że są jeszcze na tym świecie deweloperzy, którzy pamiętają o takich drobnostkach.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry