Jeden z fanów gry Fallout 4 kupił ją za pięć kilogramów kapsli

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 22 listopada 2015

Pomysłowość miłośników gier komputerowych nie zna granic. Jeden z nich postanowił kupić grę Fallout 4 przed premierą za pomocą... kapsli od butelek. Nietypowa paczka została wysłana w połowie czerwca do siedziby firmy Bethesda i już po kilku dniach mogliśmy dowiedzieć się, jak jej pracownicy zareagowali na tę oryginalną propozycję. Deweloperzy okazali się zaskoczeni ofertą, ale postanowili pójść na rękę szalonemu fanowi. Matt Grandstaff, który we wspomnianym projekcie zajmuje się kontaktami ze społecznością, zapewnił naszego bohatera, że w listopadzie otrzyma upragniony tytuł. Tak też się stało, co osobiście potwierdził nam dziś pomysłodawca akcji. Z kolei Grandstaff już w czerwcu dał do zrozumienia, że kopiujący ten pomysł naśladowcy nie mogą liczyć na podobne względy.


Człowiek odpowiedzialny za całe to zamieszanie postanowił nie ujawniać swojego nazwiska - wiemy jedynie, że nosi imię Seth. Kapsle zaczął zbierać tuż po premierze gry Fallout 3, kiedy ta bardzo przypadła mu do gustu. Po ponad siedmiu latach kolekcjonowania bezużytecznych - wydawałoby się - przedmiotów, postanowił wrzucić je do pudła, a następnie wysłać do siedziby deweloperów, dołączając przy okazji zabawny list. Seth tłumaczył w nim, że widział oferty przedsprzedaży czwartej odsłony cyklu wyłącznie w przedwojennej walucie, a że nie zna on oficjalnego przelicznika, dla bezpieczeństwa oddał wszystkie "oszczędności". Tych ostatnich było zresztą całkiem sporo. Nasz bohater naliczył 2240 kapsli, cała przesyłka ważyła około pięciu kilogramów.Dlaczego akurat kapsle? Na to pytanie odpowie każdy fan serii, który rozpoczynał swoją przygodę z Falloutem od pierwszej odsłony. W kultowym erpegu nakrętki od butelek pełniły rolę oficjalnej waluty, dopiero w kolejnych odcinkach sagi wprowadzono powojenne pieniądze. W grze Fallout 4 kapsle wróciły do łask i to z ich pomocą kupujemy na pustkowiach różnorakie dobra.

Od redakcji: Oryginalna wiadomość został opublikowana przez nas 20 czerwca 2015 roku - wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, jak na nietypowy prezent zareaguje firma Bethesda Game Studios. Niniejszy artykuł został zaktualizowany pięć dni później - za śledzenie tematu i podrzuceniu informacji o ostatecznym wyniku akcji serdecznie dziękujemy Krzysztofowi Szpakowskiemu. Notatkę uzupełniliśmy raz jeszcze 22 listopada 2015 roku, kiedy pomysłodawca akcji potwierdził nam, że faktycznie otrzymał grę.


3 komentarze:

ciekawe było by gdyby dali go jako easter egg

Ile wydałeś ziom na fallouta 4
A 2240 kapsli a co??
...

Wychodzi na to, że dadzą mu grę za te kapsle. Chłopak wykazał się kreatywnością, a producenci gier nagradzają takie osoby...

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry