Tylko 32% graczy wybrało inkwizytorkę w grze Dragon Age: Inkwizycja

Wrzucił Ciekawostek - środa, 27 maja 2015

Gracze hardkorowi są reprezentowani w głównej mierze przez mężczyzn, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że w sytuacjach, kiedy można dokonać wyboru płci bohatera, u zdecydowanej większości użytkowników męska siła przeważa nad kobiecą urodę. W zależności od tytułu, stosunek pań do panów jest jednak różny, co dość dobrze obrazuje przypadek dwóch ostatnich erpegów firmy BioWare. Po premierze trzeciej odsłony serii Mass Effect Kanadyjczycy ujawnili, że tylko 18% fanów zdecydowało się powierzyć losy galaktyki żeńskiej wersji Sheparda. W grze Dragon Age: Inkwizycja proporcje te są już znacznie korzystniejsze dla przedstawicielek płci pięknej.


BioWare nie zwlekało zbyt długo z ujawnieniem interesujących danych dotyczących preferencji fanów - pierwsze infografiki pojawiły się już niespełna dwa miesiące po premierze ubiegłorocznego hitu. Z danych zebranych przez deweloperów wynika, że aż 32% graczy sięgnęło w ostatniej odsłonie tego cyklu po inkwizytorkę, co jest wynikiem wyraźnie lepszym niż w przypadku wspomnianego wcześniej Mass Effecta. Panie największym wzięciem cieszyły się wśród użytkowników pecetów - wybrało je ponad 40% posiadaczy blaszaków. Zdecydowanie mniej popularne bohaterki były na konsolach ósmej generacji - sięgało po nie ok. 25% miłośników tej gry, największą różnicę zanotowano na Xboksie One.

Dane zostały ujawnione 15 stycznia 2015 roku.

Szkoda, że BioWare nie ujawniło dokładnych wartości procentowych, ale proporcje na poszczególnych platformach sprzętowych dobrze oddaje ilustracja, którą niniejszym zamieszczamy.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry