Twórcy modów do gry GTA V ukrywają w nich złośliwe oprogramowanie

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 15 maja 2015

Posiadacze blaszaków od lat toczą cichą wojnę z autorami złośliwego oprogramowania, określanego w języku angielskim nazwą "malware" - Ci pierwsi próbują zabezpieczyć swoje komputery przed niechcianymi wirusami, drudzy usiłują te zabezpieczenia złamać, nierzadko usypiając wcześniej czujność potencjalnych ofiar. Ostatnio hakerzy obrali sobie za cel fanów pecetowej wersji gry Grand Theft Auto V, a konkretnie tych osób, które urozmaicają sobie zmagania za pomocą darmowych modyfikacji. Dzięki przytomności jednego z użytkowników serwisu GTAForums, dowiedzieliśmy się, że niechciany soft wprowadzany jest tylnymi drzwiami na dysk twardy m.in. w trakcie instalacji popularnej nakładki Angry Planes.


Choć pecetowa wersja gry GTA V jest jeszcze produkcją świeżą, w Internecie już teraz można natknąć się na pokaźną liczbę modów, pozwalających usprawniać rozgrywkę na rozmaite sposoby. Wspomniana wyżej poprawka Angry Planes wprowadza do Los Santos ogromną liczbę pilotów samobójców, którzy próbują za wszelką cenę zabić gracza. Modyfikacja cieszyła się dużą popularnością i pewnie nic by się w tej materii nie zmieniło, gdyby nie to, że w końcu odkryto jej dodatkowe, mniej przyjemne, działanie. Jeden z fanów dowiódł, że nakładka instaluje na dysku złośliwe oprogramowanie, a podjęte w wyniku tego incydentu śledztwo wykazało, że problem może być znacznie poważniejszy. Na cenzurowanym szybko znalazła się bowiem inny popularny mod - NoClip.

Fanom serii zalecamy dużą ostrożność w pobieraniu dodatkowych plików do GTA V, bo jak się okazuje, nie wszyscy autorzy poprawek działają w dobrej wierze. Jeżeli zainstalowałeś któryś z wymienionych modów, to koniecznie przejrzyj ten wątek - znajdziesz tam niezbędne informacje o sposobie usunięcia złośliwego oprogramowania.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry