Twórcy gry Heroes of the Storm usunęli cygaro z ust Tychusa Findlaya

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 21 maja 2015

Miłośnikom elektronicznej rozrywki można nadepnąć na odcisk w bardzo różny, często absurdalny wręcz sposób. Przekonała się o tym firma Blizzard Entertainment, która przedwczoraj opublikowała nowy film z gry Heroes of the Storm, zapowiadający wkroczenie tej produkcji w fazę otwartych beta testów. Jeden z uważnych fanów zorientował się, że zaprezentowany pod koniec zwiastuna "więzienny" model Tychusa Findlaya pozbawiony jest charakterystycznego cygara, które było wyraźnie eksponowane m.in. na grafikach promocyjnych drugiego StarCrafta. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, znaleźli się ludzie, którym absencja wspomnianego przedmiotu zaczęła mocno przeszkadzać.


W całej sprawie najbardziej interesujące jest to, dlaczego deweloperzy zdecydowali się w ostatniej chwili zmodyfikować model Tychusa. Obrazek przedstawiający żołnierza w więziennym stroju został odnaleziony na serwisie prasowym Blizzarda już jakiś czas temu i wszystko wskazuje na to, że początkowo Findlay miał wystąpić w Heroes of the Storm z cygarem w ustach. Oficjalnych powodów tej zmiany na razie nie znamy, fani podejrzewają jednak, że wpływ na to miała amerykańska organizacja ESRB, która zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych grom video. MOBA Blizzarda została zakwalifikowana za Oceanem jako produkt dla nastolatków i nie jest wykluczone, że obecność felernego cygara wpłynęłaby na znacznie surowszą ocenę cenzorów.

Ten obrazek dowodzi, że początkowo Tychus miał palić cygaro w grze Heroes of the Storm.

Jeśli powyższa teoria jest prawdziwa, to właśnie staliśmy się świadkami zaostrzenia wymogów dotyczących kategoryzacji produktów rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Musimy bowiem pamiętać, że wydaną w 2010 roku grę StarCraft II: Wings of Liberty wrzucono do tej samej szuflady co teraz Heroes of the Storm, a bohaterowie tej strategii nie tylko palą, ale też spożywają alkohol. Coś musi być jednak na rzeczy. Nie tak dawno firma Riot Games przyznała się, że ze względu na obostrzenia dotyczące promocji palenia tytoniu w niektórych krajach, usunęła papierosa z grafik promocyjnych Malcolma Gravesa.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry