Twórcy gry H1Z1 żądają publicznych przeprosin w zamian za odbanowanie konta

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 23 maja 2015

Tak długo, jak istnieją gry stawiające na rozgrywkę w trybie online, funkcjonują też oszuści, którzy w nieuczciwy sposób próbują osiągnąć przewagę nad innymi ludźmi, nierzadko psując zabawę wszystkim dookoła. Z problemem cheaterów boryka się większość produkcji sieciowych, nie dziwią więc wysiłki podejmowane przez deweloperów, by proceder ten wyeliminować, nierzadko w dość brutalny sposób. Na podjęcie stanowczych kroków zdecydowali się ostatnio twórcy gry H1Z1, którzy w miniony poniedziałek zablokowali dostęp do swojego dzieła 23.387 użytkownikom. Nie byłoby w tym pewnie niczego nadzwyczajnego, gdyby nie oferta, jaką przy okazji autorzy złożyli ukaranym graczom. Ci ostatni otrzymali szansę odpokutowania swoich win, o ile publicznie przeproszą za popełnione występki.


John Smedley z firmy Daybreak Game Company o propozycji poinformował za pośrednictwem Twittera. Deweloperzy zapowiedzieli, że odblokują konto każdemu oszustowi, który publicznie pokaja się za swoje zachowanie. Nie wystarczy jednak napisać kilku zdań na oficjalnym forum internetowym gry - autorzy H1Z1 zażądali, aby film z przeprosinami wylądował na łamach serwisu YouTube. Choć wydawało się mało prawdopodobne, żeby ktoś z tej oferty skorzystał, niedługo po opublikowaniu oświadczenia w sieci pojawiły się pierwsze filmy nagrane przez "pokrzywdzonych". Nic dziwnego, część użytkowników nie tylko straciła dostęp do produktu, za który zapłaciła w ramach tzw. wczesnego dostępu, ale przy okazji pozbyła się też dodatków kupionych w ramach mikropłatności.

Smedley zamierza uważnie przypatrywać się zamieszczonym w Internecie aktom skruchy. Szef studia Daybreak Game Company poinformował dwa dni temu, że odbanowano już trzy osoby, ale przynajmniej jedna z nich naruszyła warunki niepisanej umowy, zmieniając status swojego filmu na prywatny i blokada zostanie w jego przypadku utrzymana. Deweloperom życzymy, aby w kolejnych tygodniach nie spuścili z tonu. Oszukiwanie w grach to naprawdę zła rzecz, a walka z cheaterami zasługuje na najwyższe uznanie.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry