Imiona dwóch bohaterów gry Fallout 2 zawdzięczamy fanom - jeden z nich to Polak

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 4 maja 2015

Jestem pewien, że niewielu z Was spotkało się w swoim życiu z tą nazwą, ale specjalnie mnie to nie dziwi. Jaktorów to niewielka wieś w województwie mazowieckim (położona kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy), która znana jest głównie z tego, że w pobliskiej puszczy żyły kiedyś tury. Nad przepływającą przez miejscowość rzeczką można nawet natknąć się na skromny pomnik ostatniej przedstawicielki tego wymarłego gatunku zwierząt - postawiono go dla upamiętnienia turzycy, która padła w 1627 roku. Na tym opowieść o Jaktorowie moglibyśmy w zasadzie zakończyć, ale z racji tego, że zajmujemy się grami komputerowymi, zostaniemy tam jeszcze przez chwilę. Mamy zresztą ku temu dobry powód, bo właśnie stąd pochodzi jedyny Polak, który wystąpił w grze Fallout 2.


No dobrze, "wystąpił" to zdecydowanie za duże słowo, nie zmienia to jednak faktu, że w kultowym erpegu znajdziemy postać, która zawdzięcza swoje imię naszemu rodakowi. Łukasz Kawarski, bo o nim mowa, w 1998 roku wziął udział w internetowym konkursie przygotowanym przez firmę Black Isle, którego uczestnicy musieli odpowiedzieć na zestaw arcytrudnych pytań dotyczących fabuły pierwszego Fallouta. Z zadaniem najlepiej poradził sobie właśnie Polak i to on zgarnął główną nagrodę - możliwość nazwania jego imieniem jednego z bohaterów niezależnych występujących w "dwójce". Z podobnym zaszczytem spotkał się również Cameron Rapmund z Australii, gdyż tam deweloperzy zorganizowali identyczny konkurs we współpracy z papierowym magazynem PC Powerplay.

Bohater nazwany na cześć Kawarskiego to Lucas - trener sztuk walki mieszkający w wiosce Arroyo, gdzie rozpoczyna się przygoda w drugim Falloucie. Cameron to z kolei ostatnie wyzwanie stojące na drodze Wybrańca w Świątyni Prób. Gracz musi pokonać tego człowieka lub odwieść go od walki, żeby pomyślnie ukończyć test i ruszyć fabułę do przodu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry