Gra Diablo III świętuje trzecie urodziny... inwazją krów

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 17 maja 2015

Firma Blizzard Entertainment przygotowała nietypową niespodziankę na trzecie urodziny gry Diablo III, które miały miejsce 15 maja. Do najbliższego czwartku włącznie, wszyscy użytkownicy tego produktu mają szansę odnaleźć specjalne terytorium, gdzie jedynymi przeciwnikami Nefalemów są chodzące na dwóch nogach krowy, uzbrojone w broń drzewcową. Lokacja ta w oczywisty sposób nawiązuje do sekretnego poziomu z drugiej odsłony cyklu, również zmuszającego nas do uporania się z inwazją łaciatych wrogów.


Do tego momentu Diablo III było dość konsekwentne w kwestii krowiego poziomu - gra w wielu miejscach podkreślała, że taki poziom nie istnieje i faktycznie nic takiego nie miało miejsca. Co prawda, deweloperzy pokusili się o przygotowanie sekretnej lokacji o nazwie Whimsyshire, ale tam użeraliśmy się z pluszowymi misiami, kwiatkami i jednorożcami. Autorzy hack and slasha do starego pomysłu wrócili dopiero teraz, przy okazji wspomnianej na początku rocznicy. Przez określony czas portal do ukrytego poziomu będzie otwierać się losowo po zabiciu jednego z goblinów skarbników - gdy w niego wejdziemy, przeniesiemy się do obszaru przypominającego Pola Niedoli, ale jednym rodzajem oponentów będą tam wrogo nastawione krowy. Level nie oferuje zbyt wielu dodatkowych atrakcji - sama obecność nietypowych rywali powinna Wam wystarczyć w zupełności.


Na koniec warto dodać, że krowie poziomy są nierozerwalnie związane z historią całej serii. Plotka o istnieniu takiej lokacji zdobyła popularność, zanim pierwsza odsłona Diablo trafiła do sklepów!

2 komentarze:

Dwunożne krowy jako przeciwnicy pojawiają się także losowo w Głębokich Szczelinach

No ja pamiętam że nawet przed wejściem do tej lokacji z jednorożcami pojawia się duch Krowiego Króla który otwarcie stwierdza że Krowi Poziom to miejska legenda :D

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry