Ballada Wilcza Zamieć, którą śpiewa Priscilla w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, od początku pełniła ważną rolę w fabule

Wrzucił Ciekawostek - środa, 27 maja 2015

Ballada o nazwie Wilcza zamieć, którą możemy usłyszeć w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, szturmem podbija serca fanów przygód Geralta, a rodzącym się fenomenem tego utworu zaskoczeni są nawet twórcy erpega ze studia CD Projekt Red. Co nas urzeka we wspomnianej piosence? Na pewno przejmujący śpiew aktorki Anny Terpiłowskiej, ale także przygotowany przez deweloperów tekst, który opisuje trudne relacje Białego Wilka z jego wielką miłością Yennefer i w znakomity sposób odwołuje się do opowiadania Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego. O zdradzenie kilku szczegółów dotyczących Wilczej zamieci poprosiliśmy jednego z autorów oprawy muzycznej nowego Wiedźmina, Marcina Przybyłowicza, zanim jednak przejdziemy do rzeczy, ostrzegamy Was przed bardzo drobnymi spojlerami dotyczącymi fabuły gry.


Piosenki wykonywanej przez Priscillę wysłuchamy obowiązkowo podczas pobytu w Novigradzie, bo krótkie przedstawienie jest częścią zadania Spis cudzołożnic wchodzącego w skład głównego wątku fabularnego. Według Marcina Przybyłowicza, "od początku planowania tego questa wiadomo było, że trubadurka będzie mieć swój występ, stąd też we wszystkich wersjach językowych szukaliśmy aktorek, które nie tylko wcielą się w jej rolę, ale będą w stanie także śpiewać". W przypadku rodzimej edycji wybór padł na urodzoną w stolicy Szwecji Annę Terpiłowską, którą aktualnie możemy oglądać na szklanym ekranie w serialu O mnie się nie martw, emitowanym w publicznej telewizji. "Piosenka powstała dość wcześnie, na podstawie polskiego tekstu napisanego przez Aleksandrę Motykę, następnie odbyło się tłumaczenie na pozostałe języki. Wersją anglojęzyczną zajął się Borys Pugacz-Muraszkiewicz, a lutnię nagrał Robert Jaworski".


Przybyłowicz dodał, że jest szczerze zaskoczony nagłą popularnością ballady i nie wyklucza, że studio CD Projekt Red sięgnie po takie zabiegi w przyszłości: "z przyjemnością napiszę więcej piosenek do uniwersum Wiedźmina, jeżeli opowiadane przez nas historie będą tego potrzebować." Nam nie pozostaje nic innego, jak zademonstrować słynny już utwór. Warto.

1 komentarze:

Trzecia część gry jest lepsza od poprzednich m. in. dlatego, że tyle w niej nawiązań do samych książek, a ta ballada najlepiej to pokazuje. "Kiedy wyrzekłem moje życzenie", nie trzeba tłumaczyć chyba, które życzenie :)
Pozdrawiam i dzięki za ten artykuł.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry