Najdroższe pudełko z grą warte jest ponad sto tysięcy złotych

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 kwietnia 2015

Steelboksy, czyli wykonane z metalu pudełka na płyty, często dołączane są do kolekcjonerskich edycji gier komputerowych. Estetyczne opakowania świetnie prezentują się na półce, dlatego dla mnóstwa fanów stanowią taką samą atrakcję, jak umieszczany w nich produkt. Próżno na rynku szukać jednak pojemników, które mogą równać się z etui przygotowanym w 2006 roku z myślą o grze FIFA World Cup: Germany 2006. Nie dość, że stworzono je ze srebra i wysadzono diamentami, to na dodatek na świecie znajduje się tylko jeden taki egzemplarz pudełka. Jego wartość przekracza sto tysięcy złotych.


Opakowanie zamówiła firma EA Sports w słynnej pracowni Theo Fennella. Brytyjski jubiler wykonał pudełko ze srebra, a następnie umieścił na nim ekstrawaganckie zdobienia. Mistrzowski puchar na froncie został zrobiony z osiemnastokaratowego złota, natomiast zlokalizowany w prawym, dolnym rogu logotyp dewelopera, wysadzono kilkunastoma diamentami. W tle umieszczono flagi wszystkich dwudziestu państw uczestniczących w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, które w 2006 roku rozgrywano na niemieckich boiskach. Zapierający dech w piersiach efekt końcowy może zobaczyć w pełnej okazałości na zamieszczonym niżej zdjęciu.


Właściciel unikatowego pudełka, który wygrał go w jednym z licznych konkursów towarzyszących premierze gry, postanowił się go później pozbyć. Opakowanie trafiło do londyńskiego domu aukcyjnego Bonhams i ostatecznie zostało sprzedane anonimowemu zwycięzcy licytacji. Szczęśliwy kupiec zapłacił za nie jedynie 4.800 funtów, czyli 26.400 złotych (po ówczesnym kursie). Sam jubiler wycenił swoje dzieło na ok. 20 tysięcy funtów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry