Gra Rayman Legends pół roku czekała na premierę, mimo, że była ukończona

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 14 kwietnia 2015

Fani platformówek musieli uzbroić się w spore pokłady cierpliwości, wypatrując wielkiego powrotu Raymana, ale potwornie długie oczekiwanie zostało zrekompensowane przez znakomity produkt. Gra Rayman Origins zebrała wysokie oceny w recenzjach i cieszyła się na tyle dużą popularnością, że firma Ubisoft niemal natychmiast podjęła decyzję o stworzeniu kolejnych przygód sympatycznego stworka. Tym razem jednak Rayman Legends miało się już ukazać wyłącznie w wersji na WiiU. Francuski koncern planował zgrać debiut następnej odsłony cyklu z premierą samego urządzenia, słusznie zakładając, że będzie ona idealnym tytułem startowym na nową konsolę firmy Nintendo. Nikt jednak nie przypuszczał, że japoński wynalazek nie podbije od razu rynku w tak imponujący sposób jak jego pamiętny poprzednik, co automatycznie przełoży się na kiepską sprzedaż pisanych z myślą o nim gier. Francuzi przekonali się o tym bardzo szybko, notując fiasko przedsięwzięcia o nazwie ZombieU.


Choć premiera gry Rayman Legends była również planowana na start nowej konsoli, autorzy nie wyrobili się w zakładanym wcześniej terminie. Platformówka zaliczyła kilkutygodniowe opóźnienie i zamiast 30 listopada 2012 roku, miała trafić do sprzedaży dopiero 26 lutego. Deweloperzy robili co mogli, żeby sfinalizować produkcję tytułu w zakładanym czasie, co wiązało się z koniecznością pracy na maksymalnie zwiększonych obrotach, oczywiście po godzinach. Tzw. "crunch" jest częstym zjawiskiem w branży gier i niezbyt dobrze wpływającym na morale w załodze, trudno więc dziwić się reakcji twórców, kiedy okazało się, że lutowy termin również nie zostanie dotrzymany. Tym razem jednak nie z ich winy.

Prace nad Rayman Legends zostały formalnie zakończone 9 stycznia 2013 roku, o czym omieszkał poinformować jeden z autorów na Twitterze. Gra nie została jednak wprowadzona do sprzedaży, ponieważ marketingowcy Ubisoftu podjęli decyzję o wydaniu jej na inne platformy - nie dość, że jednocześnie, to na dodatek w znacznie odleglejszym terminie. Ogromny wysiłek pracowników studia Ubisoft Montpellier poszedł zatem na marne, co mocno oburzyło zarówno posiadaczy konsol WiiU, jak i samych deweloperów. Przeciwko decyzji swoich zwierzchników protestował nawet pomysłodawca postaci Raymana, czyli Michel Ancel. Niestety, prośby i groźby na niewiele się zdały. Legendy trafiła do sprzedaży dopiero 29 sierpnia 2013 roku, za to od razu w wersji na konsole WiiU, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360 i PC.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry