Dzięki podmianie plików w Mortal Kombat X można zagrać Baraką, Rainem i Sindel

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 17 kwietnia 2015

Premierze pecetowej wersji gry Mortal Kombat X towarzyszyły irytujące błędy techniczne, ale posiadacze blaszaków i tak znajdują się w dużo lepszej pozycji, niż ich koledzy eksploatujący nową bijatykę studia NetherRealm na konsolach. Wszystko przez możliwość łatwej modyfikacji plików długo oczekiwanego hitu, pozwalającej powalczyć bohaterami, którzy nie zostali udostępnieni przez deweloperów. Fanom udało się już uaktywnić w ten sposób Barakę, Raina i Sindel, a nie jest wykluczone, że również inni, pojawiający się wyłącznie w trybie opowieści wojownicy, są grywalni.


Kampania w Mortal Kombat X pozwala zmierzyć się z szerokim wachlarzem bohaterów, również takimi, których próżno szukać na ekranie wyboru kombatantów w pozostałych wariantach rozgrywki. Co ważne, postacie te są w pełni przygotowane do walki, a więc mają zaimplementowany bogaty garnitur ciosów specjalnych, włącznie z prześwietleniami i wykończeniami. Aby ich odblokować, należy odnaleźć wszystkie odpowiadające im pliki w folderze z grą (nie jest to specjalnie trudne, bo zawierają ułatwiające lokalizację imiona), a następnie wgrać je do katalogu któregoś z normalnie dostępnych fajterów i podmienić ich nazwy. Ta partyzancka metoda nie sprawi co prawda, że w wykazie wojowników ujawni się nowa twarz, ale po wybraniu nieszczęśnika wskazanego do zamiany, ujrzymy ostateczny efekt naszych działań. Warto od razu dodać, że wspomnieni wyżej Baraka, Rain i Sindel dysponują taką samą listą ciosów, jak w poprzedniej odsłonie cyklu.

Fakt, że ukryci bohaterowie są w pełni grywalni, może świadczyć o tym, że firma NetherRealm może chcieć wprowadzić ich w przyszłości w charakterze płatnych dodatków DLC. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, należy spodziewać się szybkiej interwencji autorów i zablokowania opisanej wyżej sztuczki.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry