Dwóch bandytów z Brazylii terroryzowało ludzi bronią dodawaną do gry Time Crisis

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 kwietnia 2015

Dwoje mieszkańców miasta Itanhaém, położonego w południowo-wschodniej Brazylii, przeżyło w minioną niedzielę chwilę grozy, kiedy zostali obrabowani w biały dzień przez dwóch wyjątkowo pomysłowych bandytów. Rabusie sterroryzowali obie ofiary za pomocą broni palnej, a przynajmniej tak im się na pierwszy rzut oka wydawało. Kiedy jeszcze tego samego dnia miejscowa policja pojmała obu przestępców, szybko wyszło na jaw, że pistolet nie mógł zrobić nikomu krzywdy, gdyż był zabawkowy. Ku zdziwieniu stróżów prawa, na kolbie pukawki znajdowało się dobrze widoczne logo konsoli PlayStation...


Bandyci postanowili dokonać napadu, wykorzystując do tego celu stworzony przez firmę Namco pistolet GunCon. Zabawkowa broń była dodawana do wszystkich kopii gry Time Crisis, która zadebiutowała na PlayStation w 1997 roku. Rabusie postanowili nieco zmodyfikować wygląd light guna, by prezentował się on nieco bardziej wiarygodnie - zalepili czarną taśmą logotyp producenta, ucięli kabel, a także usunęli podwieszony pod lufą moduł, który umożliwiał pukawce kontakt z telewizorem. Zapomnieli jedynie zakleić wspomniany już symbol konsoli, choć to akurat nie miało w opisanej sytuacji żadnego znaczenia. Ofiary napadu nie rozpoznały, że broń jest fałszywa i posłusznie oddały złoczyńcom wszystko to, czego od nich zażądali, m.in. telefon komórkowy.

Tak wygląda broń odebrana bandytom.

W przeszłości miały już miejsce podobne wypadki, dlatego twórcy light gunów zaczęli produkować je w innych kolorach, np. szarym i pomarańczowym. GunCon również był sprzedawany w różnych wariantach kolorystycznych, ale tylko w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Brazylijczycy wykorzystali do napadu broń o jednolitej czarnej barwie, która była oferowana wyłącznie w japońskiej edycji gry Time Crisis.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry