Dlaczego Snake z serii gier Metal Gear zawdzięcza swój pseudonim wężom?

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 19 kwietnia 2015

Hideo Kojima przyzwyczaił nas do tego, że nic nie pozostawia przypadkowi, więc nawet pseudonim głównego bohatera jego flagowej serii Metal Gear ma ukryte znaczenie. Fani przygód Solid Snake'a długo zastanawiali się nad pochodzeniem ksywki charyzmatycznego protagonisty i słynny japoński deweloper postanowił w końcu spuścić zasłonę milczenia, choć zrobił to dopiero w marcu 2014 roku. Kojima wyznał, że wąż w stu procentach odzwierciedla to, jak jego podopieczny podchodzi do wykonywania swoich obowiązków. Zwierzę ukrywa swoją obecność przed przeciwnikami i przemyka się wśród nich, nie wydając żadnego dźwięku. Tak samo jak Snake.


Japończyk zdradził przy okazji również pochodzenie słowa "solid" w pseudonimie szpiega. Kojima potrzebował tego przydomka, żeby w Metal Gear Solid odróżnić bohatera gry od jego brata bliźniaka Liquid Snake'a, który we wspomnianym produkcie pełnił rolę głównego antagonisty. Słowa "solid" i "liquid" oznaczają w języku angielskim dwa odmienne stany materii, "ciało stałe" w pierwszym przypadku i "ciecz" w drugim - stanowią więc idealne przeciwieństwo. Sprytne, nieprawdaż?

1 komentarze:

A ja cały czas byłem przekonany, że chodzi o inspirację Snake Plisskena z filmu Ucieczka z Nowego Jorku, do którego Solid Snake jest podobny.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry