Cassie Cage z gry Mortal Kombat X wygląda jak pewna zawodniczka MMA...

Wrzucił Ciekawostek - środa, 15 kwietnia 2015

...i ta ostatnia nie jest z tego faktu zadowolona. Felice Herrig to trzydziestoletnia Amerykanka, która od dobrych kilku lat uprawia mieszane sztuki walki, a od grudnia 2013 roku reprezentuje elitarną organizację UFC w wadze słomkowej. Atrakcyjna dziewczyna jest bardzo aktywna nie tylko w ringu, ale również w Internecie, gdzie często publikuje swoje zdjęcia ku uciesze licznych fanów. To właśnie oni zwrócili uwagę na fakt, że jedna z nowych wojowniczek w grze Mortal Kombat X - konkretnie Cassie Cage - przypomina wyglądem wspomnianą zawodniczkę MMA i podobnie się do niej zachowuje. Może to stanowić problem dla studia NetherRealm i firmy Warner Bros., jeśli sportsmenka skieruje sprawę do sądu.


Twórcy serii Mortal Kombat znani są z tego, że chętnie wzorują się na prawdziwych fajterach, wystarczy przypomnieć sobie podobieństwo Johnny'ego Cage'a do głównego bohatera filmu Krwawy sport (Bloodsport), w którego wcielił się Jean-Claude Van Damme. Choć dotąd nikt nie miał o to wielkich pretensji, to jednak w przypadku panny Herrig może być jednak inaczej. Zawodniczka już kilka miesięcy temu wyraziła niepokój z powodu nadmiernego podobieństwa wirtualnej wojowniczki do niej, ale dopiero teraz mocno się poirytowała. Felice zaprezentowała na Instagramie wykonane przez siebie zdjęcia, które mogły stanowić wzór dla grafików projektujących dziesiątą odsłonę cyklu Mortal Kombat - nie sprawdziła jednak, że jeden z obrazków to zwykły fan art. Niesmak u niej wzbudził też fakt, że najmłodsza przedstawicielka rodziny Cage'ów robi sobie selfie z rywalem w ramach jednego z wykończeń. Herrig często fotografuje się w ten sposób, poddaje więc we wątpliwość ewentualny zbieg okoliczności. W tym momencie trudno przewiedzieć jaki finał będzie mieć ta sprawa, zamierzamy się jej przyglądać z dużą uwagą.

Felice Herrig


2 komentarze:

Według mnie to zysk marketingowy dla niej.

Co do Van Damme to sytuacja była taka że zrezygnował z bycia twarzą gry. Tak więc Johnny Cage jak najbardziej jest odwzorowaniem Van Damma. Podobno zrezygnował już po tym jak zdigitalizowano jego zachowanie podczas walki, no i trzeba było na szybko coś wymyślić. I tak o to powstał Johnny.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry