Unikatową oprawę wizualną seria gier Mass Effect zawdzięcza łukom

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 16 marca 2015

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego oprawę wizualną serii Mass Effect trudno pomylić z jakąkolwiek inną produkcją i co tak naprawdę świadczy o jej unikatowym charakterze? Odpowiedzi na te pytania udzielił ostatnio Derek Watts, który przez wiele lat pełnił w firmie BioWare funkcję dyrektora artystycznego projektu. Zdaniem dewelopera, czynnikiem tym jest łuk. Krzywa linia, bardzo często spotykana w architekturze, ukształtowała nie tylko wygląd lokacji spotykanych podczas gwiezdnych podróży, ale również statki kosmiczne, kostiumy bohaterów i broń. Oczywiście wspomniany kształt pojawia się również w logotypie gry.


Przywiązanie deweloperów do łuku zawdzięczamy twórczości Syda Meada. W pracach amerykańskiego grafika, który swego czasu miał spory udział w powstaniu takich filmów, jak Łowca Androidów (Blade Runner), Obcy: Decydujące starcie (Aliens) i Tron, często możemy zobaczyć obłe kształty. Futurystyczne obrazy Meada były dla pracowników firmy BioWare jednym z głównych źródeł inspiracji podczas tworzenia serii Mass Effect. Po kilku latach spędzonych nad produkcją gry Star Wars: Knights of the Old Republic Kanadyjczycy szukali odmiennej, ale jednocześnie wyrazistej formy dla nowego tytułu z nurtu science-fiction, który będzie znacznie odbiegał od tego, co oferują Gwiezdne wojny. Chęć stworzenia czegoś unikatowego w warstwie wizualnej była szalenie dla autorów istotna, w końcu opowieść o komandorze Shepardzie w założeniu miała być trylogią.
Powszechne wykorzystanie łuków możemy w Mass Effect podziwiać praktycznie wszędzie, od wnętrza Normandii poczynając, na projekcie zbroi Sheparda kończąc. Jeśli potrzebujecie konkretnych dowodów, spójrzcie na zamieszczone wyżej obrazki, a konkretnie na zaznaczone żółtym kolorem elementy. Zapewniam Was, że uzbrojeni w tę wiedzę, będzie dostrzegać podczas zabawy rzeczy, na które wcześniej kompletnie nie zwracaliście uwagi.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry