Twórcy gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth przynali, że zabrakło im odwagi we wprowadzaniu rewolucyjnych rozwiązań

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 12 marca 2015

Od premiery gry Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth nie minęło nawet pół roku, a jej autorzy już zdążyli pokajać się za błędy popełnione podczas produkcji. Will Miller i David McDonough – główni projektanci tego tytułu – otwarcie wyznali, że zabrakło im odwagi, aby zafundować fanom bardziej rewolucyjne rozwiązania w kwestii mechaniki rozgrywki. Te dość zaskakujące słowa pracowników studia Firaxis Games padły w trakcie panelu poświęconego wspomnianej strategii, który odbył się na tegorocznej edycji imprezy Game Developers Conference w San Francisco.


Obaj panowie byli zgodni, że zaimplementowanie kilku elementów z piątej odsłony Cywilizacji do Beyond Earth, nie zdało egzaminu. Zawiódł przede wszystkim system dyplomacji, stanowiący dość istotny element zmagań w tej serii. Fikcyjni przywódcy z dalekiej przyszłości nie sprawdzili się w swojej roli tak dobrze, jak postacie znane z podręczników historii - gracze nie czuli przed nimi respektu, a co za tym idzie, nie przejmowali się nimi zbytnio. Podobny problem dotyczy tzw. cudów świata, czyli unikatowych pod względem wyglądu budowli, dających na ogół cenne bonusy. Fani gry narzekali po premierze, że obiekty te wcale nie prezentują się tak spektakularnie, jak sugerowałaby ich nazwa.

Miller i McDonough dali jasno do zrozumienia, że studio Firaxis Games powinno być bardziej zuchwałe podczas projektowania gry. Deweloperzy nie chcieli wprowadzać radykalnych zmian do jej formuły, bojąc się, że nowe pomysły nie znajdą uznania wśród długoletnich fanów serii. Efekt był jednak odwrotny. Brak świeżych pomysłów spowodował, że produkt okazał się dla miłośników Cywilizacji zbyt podobny do "piątki". Według badań serwisu ArsTechnica, Beyond Earth kupiło w 2014 roku ponad dwa miliony osób, ale zagrało w niego jedynie 849 tys. posiadaczy kopii.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry