Po odpaleniu Battlefield Hardline można dostrzeć statek Ishimura z gry Dead Space

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 17 marca 2015

Choć istniejące od 1998 roku studio Visceral Games ma na swoim koncie pokaźną liczbę gier (m.in. dwie odsłony serii Ojciec Chrzestny i Dante's Inferno), większość z Was kojarzy je przede wszystkim za sprawą trylogii Dead Space. Trudno się temu dziwić – był to najdłużej opracowywany cykl przez tego dewelopera i bez wątpienia najbardziej udany. Niedawno Amerykanie zakończyli pracę nad strzelaniną Battlefield Hardline i jak się szybko okazało, zawiera ona kilka interesujących nawiązań do przygód Isaaca Clarke’a. Większość z nich można odnaleźć bez wysiłku, ale przynajmniej jedno jest całkiem nieźle ukryte.


Mowa o ilustracji przedstawiającej planetołamacz Ishimura, która pojawia się zaraz po uruchomieniu gry. Przyciemniony obrazek zdobi tło znajdujące się pod logotypem filmy Electronic Arts i na pierwszy rzut oka trudno je zauważyć, bo widoczne jest zaledwie przez ułamek sekundy. Wspomniany statek kosmiczny ma duże znaczenie dla opowieści zaprezentowanej w pierwszej odsłonie serii Dead Space, ponieważ to właśnie na jego pokładzie Isaac po raz pierwszy zetknął się z Nekroformami. Charakterystyczny kształt kadłuba jest trudny do pomylenia z czymkolwiek innym, dowód w postaci oryginalnej grafiki znajdziecie zresztą powyżej.

Ishimura ukryta pod logotypem firmy Electronic Arts

Znak na mapie Hollywood Heights

Sklep Ishimura na mapie Downtown

Jeśli chodzi o pozostałe easter eggi, to w tym przypadku nie powinno być większych problemów z ich odkryciem. W centrum handlowym na mapie Downtown można znaleźć na sklep o nazwie Ishimura, a na arenie Hollywood Heights doskonale widoczny jest monument kształtem przypominający Znak - kolejny obiekt kluczowy dla fabuły cyklu Dead Space. Gracz może również odblokować kilka naszywek, pomagających spersonalizować wirtualnego żołnierza. Jedna z nich zawiera logotyp wspomnianego już dwukrotnie planetołamacza, a druga podobiznę głównego bohatera serii.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry