Matthew Perry zawdzięcza rolę w grze Fallout: New Vegas miłości do Fallouta 3

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 9 marca 2015

W obsadzie gry Fallout: New Vegas znalazło się kilku bardzo znanych aktorów, jednak to on postrzegany był za jej największą gwiazdę. Matthew Perry, czyli Chandler Bing z niegdyś szalenie popularnego serialu Przyjaciele (Friends), wcielił się w postać Benny'ego - właściciela kasyna The Tops, który marzył o przejęciu władzy w zrujnowanym mieście. Mogłoby się wydawać, że tak istotna dla fabuły rola od początku pisana była z myślą o konkretnym aktorze, ale nie jest to prawda. Jason Bergman z firmy Bethesda przyznał, że Perry zawdzięcza swój angaż wielkiej miłości, jaką darzył trzecią odsłonę tego cyklu. Co ciekawe, deweloperzy odkryli ten fakt w dość niecodzienny sposób - oglądając jeden z amerykańskich programów rozrywkowych.


Matthew Perry był gościem popularnego w Stanach Zjednoczonych talk show The Ellen DeGeneres Show i to właśnie tam, zupełnie bezinteresownie, zdradził, że uwielbia trzeciego Fallouta. Podobno wizyta na postnuklearnych pustkowiach wciągnęła aktora tak mocno, że nabawił się urazów palców od trzymania pada i konieczna była interwencja lekarza. Kiedy program zbliżał się do końca, jego prowadząca otrzymała prezent w postaci Xboksa 360 i kopii wspomnianej gry. To wystarczyło, żeby zwrócić uwagę deweloperów, którzy w tamtym czasie intensywnie pracowali już nad Fallout: New Vegas.


Bergman wspominał później, że pierwsze spotkanie z aktorem w sprawie roli miało niecodzienny charakter. Rozmowa dotycząca jego ewentualnego angażu szybko zeszła na temat Fallouta 3 i gier w ogóle - aktor wydawał się maksymalnie nakręcony, a przy tym całkowicie szczery w swojej pasji. Obie strony bez problemu dobiły targu, dzięki czemu wspomniany Benny ostatecznie przemówił w New Vegas głosem Perry'ego. Warto przy okazji dodać, że partnerka Chandlera z serialu Przyjaciele, czyli Courteney Cox, pracowała kiedyś w firmie Bethesda Softworks.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry